Леандро Годой ще води атаката на ЦСКА в предстоящото гостуване на Берое

Леандро Годой ще води атаката на ЦСКА в предстоящото гостуване на Берое, съобщават колегите от "Тема Спорт".
Двубоят в Стара Загора е в събота от 19:30 часа. Аржентинският централен нападател за първи път от началото на годината ще започне два поредни мача като титуляр, след като досега през пролетта Христо Янев възлагаше по-голямо доверие на Йоанис Питас. Кипърецът стартира в 6 мача, а аржентинецът в 3. Годой обаче вкара в последния кръг срещу Добруджа (2:0), когато започна сред 11-те, а след това в контролата с Оборище Панагюрище по време на международната пауза наниза 4 попадения. Янев има възможност да работи пълноценно със Сантяго, докато Питас е ангажиран с националния отбор на Кипър. Това също ще натежи при избора на треньора за стартов състав срещу Берое.
Част от скаутите на ЦСКА са били на мисия в Южна Америка и по-конкретно в Бразилия, където официалните мачове не спират, въпреки паузата за националните отбори.
Преди това са били гледани двубои още в Колумбия и Аржентина. Те са следели няколко футболисти, с които евентуално да влязат в преговори за лятото, пише "Мач Телеграф". Гледат се два вида играчи - такива, които ще бъдат привлечени при класиране в Европа и такива, които биха дошли в ЦСКА, дори и "армейците" да се разминат с турнирите за трети пореден сезон. В момента главен скаут на "червените" е Методи Томанов, а в неговия екип влизат Галин Иванов и Виктор Софрониев. Преди време част от скаутското звено на ЦСКА бяха легендите Радослав Здравков и Пламен Гетов, но те напуснаха. През зимата директно от Южна Америка в ЦСКА дойдоха Лео Перейра, Факундо Родригес и Алехандро Пиедрита. През лятото пък бе купен Анжело Мартино, който бързо се утвърди в титулярния състав. Предполага се, че и след края на сезона от Южна Америка ще бъдат взети един или двама класни играчи.
Прочети цялата публикация



Турци искат Годой
Турски клубове с интерес към Исак Соле
Турски клубове следят Исак Соле
Спечелената титла вдигна цената на Левски
Лудогорец надделя над ЦСКА, но ще играе бараж за Европа
Петко Панайотов нацели страничния стълб срещу Лудогорец (видео)
ЦСКА пред исторически шанс в Разград
Билети от по 6 евро за феновете на ЦСКА в Разград
Илиян Филипов разпали страстите след драмата на финала за Купата
Годой след триумфа на ЦСКА: Много сме щастливи за това, което ЦСКА направи днес
Четири години по-късно: Серина Уилямс се завърна на корта с огромна победа (видео + снимки)
ФИФА и Иран с нови стъпки към безпроблемно участие на световното първенство
Благоевградчанинът Борислав Христов представя България на Международната олимпиада по химия в Узбекистан
Ариана Гранде оглави класацията на „Билборд“ за сингли
Предложиха санданчанина Г. Баханов и за новия състав на ЦИК
УЕФА обяви кога четирите български отбори ще научат съперниците си в Европа
Дензъл Дъмфрис поема към Реал Мадрид: Интер прибира 20 милиона евро
Бежанец от Африка опита да обезглави ирландец в Белфаст, избухнаха безредици (снимки/видео)