Италианският футбол в криза: Джанлуиджи Буфон хвърли оставка след драматичния провал

Вълна от оставки разтърси италианския футболен елит, след като легендарният Джанлуиджи Буфон официално се раздели с поста си на ръководител на делегацията на националния отбор. Решението му идва само часове след като президентът на Италианската футболна федерация Габриеле Гравина също подаде оставка, а атмосферата в лагера на „адзурите“ е повече от нажежена.
Поредицата от драматични събития бе предизвикана от болезненото отпадане на Италия от Световното първенство – трети пореден провал, който разтърси до основи футболната общественост на Апенините. След инфарктната загуба с дузпи от Босна и Херцеговина във вторник вечер, надеждите за завръщане на световната сцена се изпариха, а разочарованието обхвана цялата страна.
В емоционално обръщение в социалните мрежи, Буфон разкри, че е взел трудното решение да се оттегли още след последния съдийски сигнал, но по молба на ръководството е изчакал с публичното оповестяване. След като Гравина официално напусна, легендарният вратар почувства, че моментът е настъпил и той също трябва да поеме отговорност за неуспеха.
„Болката от провала е огромна. Вярвах в този отбор и в работата на Дженаро Гатузо, но когато основната цел не е постигната, трябва да се направи крачка назад“, сподели Буфон.
Той подчерта, че новото ръководство трябва да има свободата да избере най-подходящия човек за тази ключова позиция.
Междувременно, слуховете за предстояща оставка на селекционера Дженаро Гатузо се засилват, което може да доведе до пълна промяна в управлението на националния тим. Италианските медии вече говорят за „разпад на старата гвардия“ и очакват мащабни реформи в структурата на футболната федерация.
Прочети цялата публикация




Джовани Малаго оглави Италианската футболна федерация
Обрат в Лондон: Очаква се Киър Стармър да обяви оставката си днес под огромен натиск
Дипломатическа война: Рим замрази отношенията с Вашингтон след сблъсъка Мелони – Тръмп
"Желая му всичко най-добро" - Тръмп е убеден, че Киър Стармър ще подаде оставка
"Желая му всичко най-добро" - Тръмп е убеден, че Киър Стармър ще подаде оставка
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Сделката с Иран преначертава картата на Близкия изток
Разрив в отношенията! Джорджа Мелони обвини Доналд Тръмп, че говори измислици
Жестоки критики към Кристиано Роналдо
Мексико е на 1/16-финалите след вратарска грешка
Как въздушните възглавници се задействат толкова бързо при катастрофа? Обяснение на физиката и химията зад тях
Норвегия достигна елиминациите след 3:2 над Сенегал
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Голям мач на Ерлинг Холанд! Норвегия срази Сенегал на Мондиал 2026
Иран създава комуникационен канал срещу инциденти в Ормузкия проток. "Не сме предали Хизбула и ливанските ни братя", декларира Техеран
Тръмп: Европа постъпи глупаво, като не ни помогна срещу Иран. Предпочитам икономическа криза пред ядрени оръжия в ръцете на Техеран
ВиК-Благоевград съобщи: Приключи ремонтът на довеждащ водопровод в с. Сатовча
Тръмп: Можем да подновим бомбардировките в Иран след 15 минути, но блокадата се оказа по-ефективна
Volkswagen Group стъпва в Узбекистан с две свои марки