С тържествен концерт в НДК Министерството на културата почита 150-годишнината от априлското въстание

Сто и петдесет години след Априлското въстание българската държава има дълг не само да помни, а да превръща паметта в жива обществена енергия. Именно в този смисъл Министерството на културата организира тържествен концерт в Националния дворец на културата, посветен на годишнината от събитието, което завинаги промени историческата съдба на България.Концертът ще се състои на 20 април от 19:00 ч. в НДК и събира на една сцена Симфоничния оркестър на Българското национално радио под диригентството на Константин Илиевски и Смесения хор на БНР с диригент Любомира Александрова.Солисти на вечерта са сопраното Красимира Стоянова и цигуларят Светлин Русев, със специалното участие
Прочети цялата публикация



В чирпанското село Ценово бе отбелязан Денят на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България
Днес започва Пролетният панаир на книгата пред НДК
Плевенска филхармония представя „Росен Гергов & синове“ в рамките на 57-ия Международен фестивал „Софийски музикални седмици“
Големият Демис Русос щеше да навърши 80 години ВИДЕО
Шумен се подготвя за третото издание на комедийния фестивал „Тодор Колев“
Музика, литература, смях и детски приключения дават старт на лятото със SoFest Summer
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Орлин Горанов и Еделина Кънева се събират в Зала 1 на НДК за „Романтично - Една нощ в латино“
Министърът на културата ще назначи одит и проверка от инспектората на НДК
Априлци отбелязва 150 години от Априлското въстание със заря и военни почести
Горещата вълна в Европа продължава поне до средата на седмицата
Биелса призна за фаталния спад в интензивността срещу Кабо Верде
Трагедия край Китен! Пловдивчанин се удави
Делегация на талибаните е очаквана днес в Брюксел
От рибарската мрежа до ресторанта: Как расте цената на рибата
Пътят до столичното метро – мисия възможна ли е за хора със зрителни увреждания?
Повечето британци са разочаровани от Брекзит