След скандала със заразеното месо: засега няма болни от антракс хора
Към момента в страната няма съобщен случай на пациент с антракс, съобщиха в сряда от Министерството на здравеопазването, след като преди ден се разбра, че мъртви и умиращи от антракс животни са преработени в нелегални кланици у нас на саздърма. Във връзка с огнището на болестта в силистренското село Черногор, РЗИ-Силистра е предприело активно издирване на всички хора, осъществили контакт със заболели животни или консумирали заразена храна. Към момента са проучени 24 души, които са насочени към личните лекари за провеждане на антибиотична профилактика и медицинско наблюдение.
Прочети цялата публикация



Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Мона готви ударна атака на Евровизия 2027
Русия сменя тактиката: милиони в Украйна са застрашени
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
Явор Дачков: След "Боташ" дали да не дадем на концесия на Турция и външната политика на България
Йоанна Темелкова открехна завесата за новия си живот в Испания (ВИДЕО)
Доц. д-р Борислав Цеков: Война на дронове
Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Сърбия губи и последните си критични медии?
Путин, Тръмп и сие: как се имитира сила
Какво вещаят звездите за днешния ден
Още апартаменти – повече данъци? Обмислят нова формула за имотите
Renault обнови Megane E-Tech electric (Видео)
Abarth представя новия Abarth 600e в света на игрите с Gangstar Vegas
От скица до легенда: дизайнерският екип на Jeep® разкрива тайните на идентичността на марката
Мъж загина при пожар в Полски извор
Пребиха мъж на улица във Велико Търново
Нова ера за интензивното лечение във ВМА: Клиниката е изцяло реновирана
Роми на бунт срещу наркотиците в София
Стрелба в училище във Филипините, има жертви и ранени