Киев: Русия вече 155 пъти е атакувала подстанции, които са от критично значение за ядрената сигурност

От началото на войната в Украйна руските войски са атакували 155 пъти подстанции в Украйна, които са от критично значение за ядрената сигурност.
Това заяви украинският министър на енергетиката Денис Шмигал на Международната конференция в Чернобил по въпросите на възстановяването и ядрената сигурност, уточни Би Би Си.
"От началото на пълномащабната война Русия е извършила 155 атаки срещу подстанции, които осигуряват подаването на мощност от атомните електроцентрали.
Всяка такава атака, ако е успешна, представлява риск от аварийни спирания, нарушаване на стабилната работа на системата и натиск върху безопасната експлоатация на атомните блокове", заяви Шмигал.
"Ние настояваме за засилване на санкциите срещу руския енергиен сектор - включително ядрения сектор.
Ние настояваме за по-строги ограничения за "Росатом" и за прекратяване на членството на Руската федерация в Управителния съвет на МААЕ", каза още Шмигал.
Прочети цялата публикация



Нов разрив между Мелони и Тръмп
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Доц. д-р Борислав Цеков: Война на дронове
Извършителят на атентата в Монако, при който беше ранен украински олигарх, е избягал пеша във Франция
За НАТО и новите изречения
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Как Украйна изолира Крим от Русия
Хакерство, война, сива икономика: как оцелява Северна Корея
Военните цели на Путин вече са недостижими
Литературната награда „Букър“ се преименува след историческа сделка с милиардери от руски произход
Административният съд в Русе отмени заповед на полицията в Бяла, с която е отнета шофьорската книжка на мъж
Гласувай! Три великолепни попадения се борят за Гол на деня
Вратарят на Испания записа името си със златни букви в историята на Световните първенства
Якин: Доволен съм напълно само от резултата
Варненка се бори за живота си след обгазяване при пожар
Чипът, който отне гол на Кристиано, сега спаси Португалия
Мотоциклетист е в тежко състояние след катастрофа в Бургаско
Затварят жп прелеза край село Кривня
Сметната палата отрече архивните документи на КПК да са изчезнали