Парвиз Умарбаев вече може да облече екипа на България

Парвиз Умарбаев, ключовият полузащитник на Локомотив Пловдив, официално стана български гражданин. Това стана факт след издаването на президентски указ, съгласно разпоредбите на Закона за българското гражданство, съобщиха от пловдивския клуб.
С този важен документ 31-годишният футболист получава възможността да защитава цветовете на българския национален отбор.
Досега Умарбаев бе част от националния тим на Таджикистан, за който изигра 61 срещи в периода от 2015 година до май тази година.
През настоящия сезон опитният халф се отличи с впечатляващи изяви – в 33 мача от всички турнири той реализира 3 попадения и подаде за още 9 гола, като прекара общо 2434 минути на терена. Със своята борбеност и креативност, Умарбаев се превърна в един от най-важните играчи на Локомотив Пловдив.
Сега, след като вече притежава български паспорт, Парвиз Умарбаев може да бъде повикан в състава на "лъвовете" и да допринесе със своя опит и класа за бъдещите успехи на националния отбор на България.
Прочети цялата публикация




Новият собственик на Левски: Искам чрез клуба да върнем българския футбол на световно ниво
Бащата на Верстапен изригна срещу слухове за сина си
Ривър Плейт следи Анжело Мартино от ЦСКА
Байерн Мюнхен хвърли око на нападател от Висшата лига
България: какво ни очаква в най-грубата част преди изборите?
Health Metrics: Бюджетът за здраве работи в условията на нарастващ дефицит и с риск за устойчивостта на здравноосигурителната система
Филмът за Христо Стоичков излиза с две заглавия - едно за България и едно за чужбина
Александър Исак се завръща в състава на Ливърпул за ключовия сблъсък с ПСЖ
Астън Вила с амбиции за Маркъс Рашфорд
"Господа, не се прибирайте!": Кой обаче може да остане
България предлага инициатива за Вертикалния газов коридор: Държавите по проекта искат подкрепа от ЕК за стратегическата инфраструктура
Путин предложи прекратяване на огъня с Украйна за Деня на победата на 9 май
Москва предупреди България и Турция за "екологичен удар" в Черно море
Астън Вила с амбиции за Маркъс Рашфорд
Каква е ролята на образователните приложения в учебния процес у нас
Федералният резерв на САЩ запази лихвените проценти без промяна на трето поредно заседание
Сълзи в очите на Христо Янев след класирането за финала
Пентагонът се отчете! Членове на Конгреса за първи път задаваха въпроси за войната с Иран