Собственикът на Пирин Благоевград си тръгна

Адриан Юриев официално обяви, че се оттегля от ръководството на ПФК Пирин Благоевград. Решението му, публикувано в социалните мрежи, разтърси феновете и остави клуба без ясен собственик в един от най-ключовите моменти за „орлетата“.
Юриев пое управлението на Пирин в период, белязан от сериозни организационни и финансови предизвикателства. Въпреки бурите, той и екипът му успяха да стабилизират клуба, да изградят нов състав и да осигурят нормални условия за тренировки и мачове. Усилията им бяха насочени към възраждане на имиджа на Пирин и възвръщане на доверието сред феновете и партньорите.
В емоционалното си обръщение Юриев подчерта, че Пирин е не просто отбор, а сърцето на Благоевград – кауза, която обединява поколения футболисти, треньори и привърженици. Всяко негово решение е било продиктувано от желанието клубът да оцелее и да продължи да се развива.
Вече бившият собственик изрази признателност към всички, които са подкрепяли Пирин в трудните моменти – от играчите и треньорите до феновете и критиците. Той призовава за единство и подкрепа към бъдещите ръководители, защото само с общи усилия клубът може да се върне на заслуженото си място.
Ето какво гласи публикуваното изявление:
„Уважаеми привърженици на Пирин,
уважаеми жители на Благоевград,
Днес искам открито и с уважение да обявя, че се оттеглям като собственик на ПФК Пирин Благоевград.
Влязох в клуба в един от най-трудните моменти в неговата история – момент на сериозни организационни, финансови и спортно-технически проблеми. Поех отговорност не защото беше лесно, а защото вярвах, че Пирин заслужава шанс. Знаех, че предизвикателствата са много, но вярвах, че с работа, ясни решения и подкрепа може да бъде направена първата крачка към стабилизация.
През този период заедно с хората около клуба направихме всичко възможно да преодолеем натрупаните проблеми в и около отбора. Въпреки трудностите, напрежението и ограниченията, успяхме да запазим Пирин, да стабилизираме процесите и най-важното – да дадем на клуба шанс оттук нататък да тръгне нагоре.
Беше направена нова селекция в изключително кратки срокове, отборът беше съхранен в труден момент, осигурена беше нормална организация за тренировъчен и състезателен процес, водени бяха разговори с институции, партньори, спонсори и хора, които могат да помогнат за бъдещето на клуба. Работихме за подобряване на имиджа на Пирин, за по-силно присъствие в медийното пространство, за по-добра комуникация с феновете и за връщане на усещането, че този клуб има бъдеще.
Пирин не е просто футболен отбор. Пирин е символ на Благоевград, на поколения футболисти, треньори, деца, семейства и привърженици. Затова всяко решение, което съм взимал, е било с мисъл за това клубът да оцелее, да продължи и да има възможност отново да се развива.
Най-важното за мен е, че в този труден период Пирин беше спасен. Отборът запази мястото си, запази своята идентичност и получи възможност за ново начало.
Искам искрено да благодаря на всички, които бяха до клуба – футболистите, треньорите, служителите, партньорите, феновете и хората, които помогнаха в труден момент. Благодаря и на тези, които критикуваха градивно, защото Пирин има нужда от будна и активна общност.
Надявам се новите собственици да получат подкрепата на обществото, на бизнеса, на институциите и на феновете. Защото истината е една – без обединение около Пирин, клубът ще продължи да страда. Никой собственик сам не може да изгради силен клуб, ако зад него не стои градът, общността и хората, които обичат отбора.
Пожелавам на новите собственици успех, мъдрост и сили да продължат започнатото. Пожелавам на Пирин стабилност, развитие и завръщане там, където този клуб заслужава да бъде.
Тръгвам си с ясното съзнание, че направих всичко по силите си в един изключително труден момент. Пирин беше изправен пред сериозни изпитания, но успя да ги преодолее. Оттук нататък най-важното е клубът да бъде подкрепен, защитен и развиван с отговорност.
Пирин е повече от клуб.
Пирин е кауза.
Пирин е Благоевград.
С уважение,
Адриан Юриев"
Прочети цялата публикация




Черно море привлече играч на ЦСКА II
Черно море представи ново попълнение
Хебър стига до пълен обрат срещу Пирин Благоевград
Пирин поведе на Хебър след гол на Иво Казаков
НА ЖИВО: Пирин Благоевград - Хебър 1:1 след първата част
Тъжна сцена в Благоевград: Впрегнат кон падна и издъхна на пътя в кв. „Еленово“ /Снимки/
2 мача спускат завесата на четвъртия кръг в Mr Bit Втора лига
Спортът по ТВ във вторник (18 август)
„Пирин без пожари“: Как едно бягане в Благоевград се превръща в подкрепа за героите, които спасяват гората
Ивайло Андонов на 59: Великият голмайстор от Благоевград, оставил следа в историята на ЦСКА
Де Бройне вдъхнови Наполи за победа в дебюта на Макс Алегри
Реал Мадрид стартира с победа в Ла Лига
Лион започна с важна победа на старта на Лига 1
Николай Шушков: Комуникацията с децата е ключова за превенцията!
Това се коментира усилено: Асен Василев би искал Денков вместо Гюров за президент
Без изненада - Око-Флекс е №1 след наказателната акция на Левски!
Армстронг Око-Флекс: Отиваме в Атина за победа
Груич се сблъска с Хевертон при дебюта си за Левски
Жена почина след падане край Мальовица въпреки усилията на ПСС и изпратените 2 хеликоптера