Русия: Няма планове засега за телефонен разговор между Тръмп и Путин

Няма планове засега за телефонен разговор между американския президент Доналд Тръмп и руския президент Владимир Путин, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, добавяйки, че американските преговарящи Стив Уиткоф и Джаред Къшнър продължават да поддържат контакти както с Русия, така и с Украйна, предаде Ройтерс, съобщи БТА.
Говорителят на Кремъл посочи, че руско-американските контакти продължават по работните канали за диалог, сред които е възможността за връзка с пратениците на САЩ Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, съобщи ТАСС.
Песков отбеляза също, че няма определена дата за следващото им посещение в Русия.
Според Песков при необходимост телефонен разговор между президентите на Русия и САЩ може да бъде организиран оперативно, но засега такова нещо не се предвижда, съобщи ТАСС. "Знаете, че президентът Путин и президентът Тръмп при необходимост разговарят помежду си по телефона. Такива разговори могат да бъдат съгласувани много бързо. В момента разговор не е на дневен ред“, каза той.
Говорителят на Кремъл допълни, че САЩ досега не са информирали Москва за разговора на американските пратеници Уиткоф и Къшнър със Зеленски. Разговорът се е състоял току-що, подчерта Песков.
Прочети цялата публикация



Говорителят на Путин: Тръмп само говори, нищо не прави!
Кръв под развалините: Ливан плаща жестоката цена на войната, примирието остава мираж
Тръмп се чу с Ердоган: Корав и силен човек, страхотен съюзник! Хората му го уважават
"Безгранично приятелство": Путин не може без Си и обратното
"Няма никакво съмнение, че Русия се готви за конфронтация"
Тръмп намекна, че може да посети Москва и да удължи отмяната на американските санкции върху руския петрол
Володимир Зеленски: САЩ остават ангажирани с Украйна, Путин не иска мир
Как парадът за 9 май стана проблем за Путин
Тръмп отхвърли новите мирни предложения на Иран; Техеран: Няма да угаждаме на т.нар. президент на САЩ
Израел отправи послание към Тръмп с новите си удари по Иран
Байерн Мюнхен на крачка от нов трансфер: Натаниел Браун все по-близо до "Алианц Арена"
Мицкоски: Не знам какво бих могъл да очаквам от срещата Силяновска - Йотова
Сиана има нужда от всички нас! Нека да помогнем на детето да пребори агресивен мозъчен тумор!
Кремъл: ЕС не е готов да бъде посредник в мирния процес за Украйна
Полицията проверява незаконен строеж за 500 000 лв. край Кърджали
Зеленски: срещите на ЕС, Г-7 и НАТО през юни и юли ще са решаващи за Украйна
PPC ще инвестира 350 млн. евро във ВЕИ проекти в България, Гърция и Румъния
Папа Лъв XIV пристигна в Барселона (ВИДЕО)