Cross.bg | 22.06.2026 11:43:00 | 16

Над 3000 деца преминаха обучение в рамките на първия етап на кампанията „Включи ума, изключи опасността!“ на ЕНЕРГО-ПРО


 С приключването на учебната година завърши първият етап от образователната кампания на ЕНЕРГО-ПРО „Включи ума, изключи опасността!", насочена към превенция на инциденти, свързани с електричеството. В рамките на инициативата бяха проведени десетки срещи с деца от детски градини и училища. През първия етап на кампанията бяха обхванати малко над 3000 деца от почти 50 учебни заведения в цяла България. Чрез специално разработени интерактивни уроци малчуганите се запознаха с основните правила за безопасно поведение при използване на електричество у дома, в училище и на открито. Уроците преминаха под формата на игри, дискусии и интерактивни предизвикателства, които превърнаха ученето в забавление. Децата с интерес участваха в различни задачи и казуси, чрез които научиха как да разпознават рискови ситуации и как да реагират безопасно около електрически уреди и съоръжения. Сред най-интересните активности бяха упражненията за откриване на опасности в ситуации от ежедневието, които провокираха наблюдателността и състезателния дух на малките участници. Важна роля в обучението имаха и героите на кампанията - Токчо и Светкавичка, които по достъпен и забавен начин представиха основните правила за безопасност при работа с електричество. Кампанията „Включи ума, изключи опасността!" цели да помогне на децата да изградят навици за безопасно поведение и да повиши тяхната информираност за рисковете, свързани с електричеството

Прочети цялата публикация