Mediapool.bg | 22.06.2026 12:24:24 | 11

Властта поетапно ще върне осигуровките на държавните служители

"Прогресивна България" обмисля поетапното възстановяване на плащането на осигуровки от държавните служители, но това няма да означава намаляване на нетната им заплата, защото ще бъдат компенсирани. Това се разбра от изказване на депутата от ПБ Стефан Белчев пред БНР в неделя. В ПБ се обсъжда плавно и поетапно въвеждане на лична осигурителна вноска на служителите в администрацията, "но това трябва да стане чрез законов механизъм - бруто, нето компенсация в преходния период, за да не се допусне реално намаляване на чистия месечен доход на всеки един държавен служител", заяви Белчев.

Прочети цялата публикация