Властта поетапно ще върне осигуровките на държавните служители
"Прогресивна България" обмисля поетапното възстановяване на плащането на осигуровки от държавните служители, но това няма да означава намаляване на нетната им заплата, защото ще бъдат компенсирани. Това се разбра от изказване на депутата от ПБ Стефан Белчев пред БНР в неделя. В ПБ се обсъжда плавно и поетапно въвеждане на лична осигурителна вноска на служителите в администрацията, "но това трябва да стане чрез законов механизъм - бруто, нето компенсация в преходния период, за да не се допусне реално намаляване на чистия месечен доход на всеки един държавен служител", заяви Белчев.
Прочети цялата публикация



Политически сблъсък за бюджета: Ще плащат ли сами осигуровките си държавните служители?
Димитър Манолов: "Странно" и неприемливо е искането държавните служители да плащат сами осигурителните си вноски
Ефремова: Държавните служители пенсионери ще бъдат освобождавани поетапно
Социалният министър: Освобождаването на пенсионерите от администрацията ще е поетапно
Георги Вулджев: Да намалим заплатите на държавните служители!
"Подкрепяме" срещу "цинизъм": ДБ и БСП отговориха различно на Домусчиев за осигуровките
ДБ подкрепи призива на КРИБ: Искат държавните служители да плащат сами осигуровките си
Чиновниците си плащат осигуровките и без пенсионери в администрацията - пестим €2,3 млрд: Дянков
Ще заплащат ли държавните служители, които вземат заплати без удръжки, сами осигуровките си
Трагедия в Пловдив: Дете почина, след като погълна неизвестен предмет
Министър Ивкова към младите лекари: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Колко британски премиери се смениха през последните десет години?
Колко британски премиери се смениха през последните десет години?
От децата за децата: Дискусии за вредата от употребата на опасни вещества се проведоха в град Разград
Папе Тиау: Готови сме да умрем за Африка и Сенегал
Цварц за трансфера си в ЦСКА: Всичко се разви много бързо
Какво време ни очаква през следващите дни
Три деца с морбили са настанени в болница в Плевен