Mediapool.bg | 27.06.2026 09:08:11 | 14

Четири от военните самолети на САЩ отлетяха от София, останалите – в понеделник

Четири от американските военни самолети, разположени на летище „Васил Левски”, са отлетели, за останалите предстои поетапно да отпътуват от понеделник. Това съобщиха от Министерството на отбраната в събота, цитирано от Нова тв. Разрешението за тяхното пребиваване изтича на 30 юни, след като Министерският съвет прие да удължи само с месец престоя на до 15 самолета на Военновъздушните сили на САЩ, както и на обслужващия ги личен състав и оборудване.

Прочети цялата публикация