Джон Мейджър нападна Бърнам: Липсва му международен опит

Бившият министър-председател на Великобритания сър Джон Мейджър отправи остра критика към сочения за следващ премиер Анди Бърнам.
В интервю за британското издание The Independent Мейджър изрази сериозен скептицизъм относно капацитета на Бърнам да води външната политика на страната. Според него успехите на Бърнам като кмет на Манчестър са локални и не му дават нужния опит за глобалната политическа сцена.
Мейджър подчерта, че управлението на местни въпроси и автобусни линии е коренно различно от сблъсъка с лидери като Доналд Тръмп, Владимир Путин и Си Дзинпин. Бившият премиер се загрижи, че на Бърнам му липсва мащаб, и едновременно с това разкритикува финансовата политика на Лейбъристката партия, която според него прогонва бизнеса от страната.
Критиката идва в ключов момент, когато Анди Бърнам се подготвя да поеме поста след оставката на Киър Стармър. Очаква се Бърнам да стане официално премиер до средата на юли, но липсата му на дипломатически опит вече се превръща в основна тема за дебати на Острова.
Анди Бърнам отхвърли критиките на сър Джон Мейджър за липса на опит, заявявайки, че работата му извън Лондон е предимство за справяне с проваленото статукво в Уестминстър, предаде Sky News. Въпреки натиска за предсрочни избори и предупрежденията на Мейджър за икономическата политика на лейбъристите, Бърнам планира децентрализация на властта и обещава да не увеличава данъците върху доходите.
Прочети цялата публикация




Последната надежда на лейбъристите: кой е Анди Бърнам?
Анджелина Джоли се сблъсква отново с рака на гърдата в новия си филм "Мода" (ВИДЕО)
Общественият съвет поиска международен конкурс за проектирането на детската болница вместо нови обжалвания
Киър Стармър загуби играта на тронове във Великобритания
Треньорът на Йордания: Липсва ни опит, но трябва да се гордеем
На Острова очакват оставката на премиера Киър Стармър
Симеон Петков от „Източен блок“ пред ФАКТИ: От бокса през музиката това е пътят на новата ни песен „Знам“
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Официално: Спартак Варна се подсили с португалец
Спартак Варна и Дунав врътнаха равен в контрола
Хулио Веласкес: Почти не гледам мачове от Мондиала
Над 10 000 души излязоха на първия „Прайд“ в Будапеща след падането на Орбан
Вучич подава оставка до седмици
Марсело Биелса "под обстрел" след исторически провал на Мондиал 2026
България направи впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са над 1400
Исторически трус в Белград: Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици