Украински дронове поразиха хангари с руски изтребители в Крим

Дронове на Службата за сигурност на Украйна (СБУ) поразиха хангари с руски изтребители във военновъздушната база „Саки“ на временно окупирания полуостров Крим, предаде Укринформ, съобщи БТА.
Като част от 40-дневна „операция за оказване на въздействие“ върху Русия, одобрена от украинския президент Володимир Зеленски, СБУ успешно нанесе удар по военновъздушната база „Саки“, се казва в изявление в канала на Службата в Телеграм.
Целта на операцията е била летищна инфраструктура, включително хангарите за изтребители.
СБУ потвърди за пет попадения с дрон в хангари, в които се съхранява оборудване за самолети.
По предварителна информация по време на удара в два от хангарите е имало изтребители Су-30 и Су-30СМ.
След атаката е бил отчетен пожар в хангара с изтребител Су-30СМ, което показва, че целта е била поразена.
Предполагаемата цена на един самолет от този тип е между 30 и 50 милиона щатски долара, в зависимост от конфигурацията.
Зеленски на 25 юни обяви, че е одобрил 40-дневна „операция за оказване на влияние“ на СБУ, имаща за цел да бъде оказан натиск върху Русия да сложи край на войната.
Прочети цялата публикация



Въздушна тревога в цяла Украйна: Русия готви комбиниран удар след кървавата събота с жертви в Запорожие и Харков
Масирана ескалация: Десетки жертви и инфраструктурен колапс след взаимни въздушни удари между Русия и Украйна
Украински дронове поразиха завод „Кримски титан“ - най-големият производител на химически продукти в Източна Европа ВИДЕО
ВСУ атакуваха с над 50 дрона ключовата нефтобаза "Грушевая" в Новоросийск ВИДЕО
Стратегия на месомелачка! Руските войници оцеляват средно по 20 минути на фронта
Динамичен патов паритет: Войната в Украйна навлезе в нова фаза
Украйна атакува, а Путин мълчи. Защо?
Путин направи рядко срещано признание за затрудненията на Русия
Нощ под напрежение: Прегрупиране след руския пробив в Донбас, цивилните напуснаха превзетото градче Ню Йорк
Путин потвърди: Бойната цел на Русия е пълното превземане на четири украински области
АПИ: От 1 юли тол системата следи и за камиони в изпреварващата лента
Сабаленка и Осака са в следващия кръг на Уимбълдън
След фаталната катастрофа: Възстановиха движението по пътя Бургас – Малко Търново
Майки излизат на протест: Обезщетението за втората година ни поставя под прага на бедността
България е изправена пред санкции, ако не въведе принципа "замърсителят плаща"
Полицай спаси дете, повлечено от течението на река Марица (ВИДЕО)
Жирафите показаха неподозирани способности: Могат да смятат
От днес катедралата в Кьолн събира входна такса от €12