Никола Цолов избегна дисквалификация след Гран при на Белгия

Вълнуващият уикенд за Никола Цолов в Белгия завърши с истинска драма извън пистата. Българският талант, който се състезава за отбора на „Кампос“, бе изправен пред опасността да бъде дисквалифициран от основното състезание, след като стюардите започнаха разследване срещу него, съотборника му Ноел Леон и целия екип.
Всичко започна по време на червения флаг в средата на надпреварата, когато гост на отбора бе забелязан да използва слушалки с микрофон – нещо, което е позволено единствено на оперативния персонал. Въпреки направената забележка от официално лице, гостът продължил да използва устройството, което е категорично забранено според регламента на Формула 2.
След финала, стюардите привикаха представители на „Кампос“ и двамата пилоти за обяснения. Тъй като Ноел Леон вече бе напуснал пистата, пред комисарите се явиха Никола Цолов и представител на отбора. В хода на разпитите стана ясно, че нарушителят е бил гост именно на Леон. В резултат на това, всички спортни санкции – включително дисквалификация от състезанието и отнемане на точки – бяха наложени единствено на мексиканския пилот.
Добрата новина за българските фенове е, че Никола Цолов запази заслуженото си трето място, извоювано след впечатляващо каране въпреки технически проблеми с болида. За отбора обаче последствията не закъсняха – „Кампос“ бе глобен с внушителните 20 000 евро, а освен това получи условно отнемане на 25 точки от отборния шампионат. Ако до края на сезона испанският тим допусне ново подобно нарушение, точките ще бъдат окончателно отнети.
Прочети цялата публикация




Крисия подкрепи Никола Цолов в Белгия
Никола Цолов завърши на трети в Гран при на Белгия във Формула 2
Никола Цолов завърши трети в Гран При на Белгия във Формула 2
Никола Цолов с четвърта позиция в квалификацията на „Спа“
Гран при на Белгия – програма
Никола Цолов се впуска в битката на "Спа": Всичко за старта му във Формула 2 в Белгия
Никола Цолов: "Доминацията ми във Формула 2 е резултат от усилената работа през зимата"
Никола Цолов взе максимума след наказанието и стана седми в Унгария
Никола Цолов е лидер във Формула 2 след седмо място в Унгария
Формула 2: Гран при на Унгария /репортаж/
Чужденци донесоха победата на Фратрия в Горна Оряховица
Валентин Илиев за съдийството: Не държим да ни бъде помагано, но държим да не бъдем ощетявани
Исак Соле отбеляза за ЦСКА срещу Септември (видео)
Ето кой е Играч на мача след Септември - ЦСКА
ЦСКА с нова убедителна победа
Вучич: Европа да не чака отслабване на Русия
Шокираща грешка! ЦСКА удвои срещу Септември (видео)
Комо договори защитник на Челси
Потушиха голям пожар в петролен терминал в Баку