Зинедин Зидан ще бъде официално представен като селекционер на Франция след 5 дни

Зинедин Зидан ще бъде представен като селекционер на френския национален отбор във вторник (28 юли), стана ясно след като футболната федерация в страната (FFF) свика пресконференция, за да представи новия наставник. Името на легендарния халф не се споменава, но е публична тайна от месеци, че именно той ще е наследникът на Дешан.
Според неофициална информация, 54-годишният Зидан, който спечели Световното първенство през 1998 г. и Евро 2000 като играч на Франция, е подписал договор със „сините“ до средата на 2030 г.
Зидан беше треньор на Реал Мадрид от 2016 до 2018 г. и след това отново от 2019 до 2021 г., като спечели Шампионската лига три пъти и титлата в испанското първенство - два пъти.
Той е най-добрият френски футболист, макар че някои хора могат да твърдят това и за Платини или за Мбапе. Зизу е артист и изключително харизматичен човек, превърнал се в символ – както в спорта, така и в националното съзнание.
В последните пет години живя далеч от светлините на прожекторите и прекара време със семейството си, което му осигури необходимото спокойствие и тишина. През това време Зизу се изявяваше предимно в благотворителни мачове или като посланик на някои от компаниите, с които си партнира. Все още живее в Испания, а сега не е само баща, но и дядо.
Той присъства на мондиала тази година, но само за да гледа сина си, който играе за Алжир. Въпреки това не направи нито един коментар, което демонстрира уважението му към Дешан и отбора.
Прочети цялата публикация



Официално: Обявиха мощния щаб на Зинедин Зидан
Англия – да играеш като на финал, но за бронза
Официално: Зинедин Зидан е новият селекционер на Франция
Ето кога започва ерата "Зидан" в националния отбор на Франция
Семейството на Зидан разкри колко щастлив е след поемането на Франция
Героят от Световното първенство Возиня се е отметнал от договорката с Коло Коло, води преговори с други отбори
Официално: Роберто Манчини отново поема националния отбор на Италия
Никола Цолов и Крисия са разделени?
Путин иска „тотална сигурност“, Медведев мобилизира бизнеса
Барселона отваря вратата на основен защитник, Арсенал дебне за удар
ПСЖ и Аякс сближават позициите си за белгийско крило
Разследват незаконен развъдник в Пазарджик, откриха десетки кучета без паспорти
Арсенал получи оферта за Мартинели, която може да счупи 9-годишен рекорд
Ричи Блекмор се качи на сцената с Deep Purple след 33 години (ВИДЕО+СНИМКИ)
Летището в Бургас се готви за Евровизия
Голям пожар на Халкидики, евакуираха туристи и ограничиха движението (ВИДЕО+СНИМКИ)
Времето утре: Облачно и дъждовно на запад, на изток - слънчево
''Скоро и в кофа за боклук!'' Иран се подигра на Тръмп, който в Турция тайно да смени самолета си през кетъринг камионче
Скъпи скутери на мушката на крадците в Бургас