28 години от протестите на българските турци срещу тоталитарния режим

В Джебел се отбелязват 28 години от протестите на българските турци срещу тоталитарния режим. Според запознати проявата може да се превърне в демонстрация на влияние, защото се очаква да пристигнат привърженици и на ДПС, и на ДОСТ. От четвъртък в района има засилени мерки за сигурност.
Няколко хиляди души, основно симпатизанти за ДПС и ДОСТ се очакват на площада в Джебел. Кметът на общината Бахри Юмер, който напусна ДПС и премина към партията на Лютви Местан, призова денят да не се политизира. От ДПС приканиха привържениците си да присъстват на проявата, като вероятно към тях ще се присъединят групи от съседни райони. До момента няма информация какво ще предприеме ДПС, въпреки че до късно снощи заседаваше областният партиен съвет с участието на лидера Мустафа Карадайъ. Според наши източници, на проявата няма да присъства турският посланик Себахатин Гьокче,а само консулът в Пловдив. Не е ясно дали двете партии ще имат свои митинги в Джебел. В общината няма постъпило искане за провеждане на подобно мероприятие. Въпреки уверенията, че денят ще премине без политически прояви, от вчера в Джебел има засилени мерки за сигурност. По наша информация, към града ще бъдат насочени допълнителни полицейски сили. Готовност за реакция има и жандармерията.




След изборите: затегнете коланите, влизаме в тъмен тунел
Политическа промяна в София! Световни медии за новото българско правителство на Румен Радев
"Дисидентът без чорапи" - 75 години от рождението на Николай Колев - Босия
25 април 1988 г. Осъждат на разстрел извършителите на атентата на гара Буново
Мигел Диас-Канел: Пълната блокада на Куба е перверзен геноцид на Вашингтон срещу народа ни
Бенямин Нетаняху използва войната срещу Иран, за да прекрои картата на Близкия изток
Какво празнува България в День Победы?
Кеворк Кеворкян: Свлачища
Виена – градът, в който историята диша на всяка крачка
Основната задача пред Унгария - демонтаж на наследството на Орбан
Времето утре: До обяд слънце, после облачно и дъждове
Септември Сф засили Спартак Варна към Втора лига
Възможно ли е да се доверим на изкуствения интелект по въпросите за здравето: какво показа ново проучване на Харвард
Медведев с жестока атака: Зеленски е последната надежда на Запада!
В Банско: Огнеборци обучаваха ученици за реакция в екстремни ситуации
Един билет за цяла Европа? ЕК представи мащабна реформа в железопътния транспорт
Българският Червен кръст отличи изявени общественици и доброволци по повод Международния ден на Червения кръст и Червения полумесец
Българската туристическа награда за хотелска верига пристигна на морето (Фотогалерия)
Дико Диков пое Бургас, ще разчита на опита си от МВР
МОН обяви нови технически промени на матурите за зрелостниците