Който е записвал Борисов, той ще го загроби

Най-важно е съдържанието на публикуваните досега разговори с гласа на премиера Бойко Борисов. Важен е обаче и въпросът, кой е имал възможност да запише тези разговори. Това, естествено, е човек от най-близкото обкръжение на лидера на ГЕРБ. Само такъв би могъл да присъства до министър-председателя при различни обстоятелства, в неформална обстановка, през деня, късно вечер…
Кои са хората с подобен достъп до шефа на изпълнителната власт?
Охраната?
Но тя невинаги е в кабинета или стаята, където Борисов провежда срещи и разговори. Възможно е някой служител на НСО да запише нещо, но е малко вероятно. Дори да бъдат изкушени със суми на които не може да се откаже, те нямат постоянен пряк достъп.
Секретарки?
Не е невъзможно, но те също не присъстват на срещите на четири очи или на телефонни разговори от кабинета на премиера. Те също могат да бъдат изкушени с подходящи суми, но не са много подходящи за подобна задача.
Сътрудници?
В тази категория определено мирише на предателство. Например Севда Арнаудова – не е изключено точно там да е крие „къртицата“. Само предположение. Те обикновено са амбициозни хора и ако им се обещае нещо подходящо и се подплати с няколко дебели пачки – работата е готова. Вече се убедихме от случаите с известни бизнесмени, че ги предават най-близките им сътрудници.
Приятели?
Борисов няма приятели в онзи смисъл, който хората придават на това понятие. Сам го е казвал. Но винаги е обграден от хора, които трябва да вършат неща, които не са за хорските очи. Те се кълнат във вярност, но понеже са алчни и ненаситни, могат да го предадат във всеки един момент. Особено ако виждат, че големи пари отиват към някой друг, а те смятат, че им се полагат на тях.
Васил Божков?
Слуховете, че бизнесменът притежава записи и видеа на политици, магистрати и бизнесмени в неподходяща среда и състояние са повече мит. Видяхме няколко есемеса с Владислав Горанов и Борисов, но това е далеч от очакванията. Вече се появяват съмнения, че въобще притежава такива компромати. Но изненади не бива да се изключват.
Цветан Цветанов?
Има място в списъка. Двамата баха много близки дълго време. Цветанов вярваше на Борисов и обратно. Дуетът се разсъхна, защото такава е диалектиката на силните обещания и фалшивата реализация. Но и двамата имат още амбиции, но Цветанов жадува реванш.
Службите?
Твърде, твърде възможно. Те практикуват този мръсен бизнес отдавна. Началниците в тях вярват, че компроматите им гарантират неприкосновеност или поне са материал за изгодни сделки. Вярно е, че чрез записи и видеа изкарват дебели пачки, но в крайна сметка ги захвърлят като носни кърпички, а те нямат смелостта да извадят разобличаващите материали. Спотаяват се и си харчат парите от корупцията.
Чужди служби?
Имат всички възможности. Американци, руснаци, британци, турци, французи… Със сигурност притежават много повече компромати, отколкото можем да си представим. Но с тях предпочитат да решават въпроси и проблеми с изгода за тях, не ги интересува интелектуалния, моралния или друг аспект на личността му. Ако стане наистина неудобен или съвсем се олее, ще го извикат някъде и ще му обяснят с две думи да си обира крушите…
Пеевски и Доган?
Можете спокойно да заложите на този тандем. Имат парите, връзките и знаят какво им трябва, както и кой може да го свърши. Разполагат със свои кадри в НСО, службите, близкия кръг до Борисов. Говори се отдавна, че Пеевски разполага и с техника последен писък, с която може да подслушва всеки навсякъде. Наблюдават Борисов и други, които са преценили, като Биг Брадър. Той знае това и сключва различни сделки, смятайки, че така е в безопасност. Не е. Тъкмо обратното: използват го докато е полезен, после го загробват.
От друга страна Борисов също има ресурс и хора от службите, които пък му докладват за Пеевски и Доган. Въпросът е кой кого в таза лайняна ситуация. Все пак тандема от ДПС има предимство, защото е зад завесите и пред обществото излизат много малко неща за тях. Докато Борисов прави гаф след гаф и вече е настроил ужасно много българи срещу себе си. Пеевски и Доган са траурната агенция, а Гешев е гробарят с лопата. След като закопаят Бойко, тези двамата ще се отърват и от Гешев, защото свидетели не са им необходими.
Ако ви прилича на криминален сюжет, значи сте на прав път – точно такъв е.
Източник "Фрог Нюз"
Прочети цялата публикация



Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Дал съм 100 дни на Радев, а Кандев да спре да реве: Борисов
Илиян Василев: Пируетите на ИТН заразиха и правителството на Румен Радев
ГДБОП спипа контрабанда на 400 кг марихуана за около 4,1 млн. евро
Брат - депутат от Радев и баща - генерал и депутат от Доган има новият на Лукойл
Вучич подава оставка до седмици и свиква избори ОБОБЩЕНИЕ
Алехандро Давидович Фокина триумфира на тревата в Майорка
Олимпиакос на крачка от трансфер на Петър Станич
Тръмп се изобрази като титан, държи Земята на раменете си
Сензацията Кабо Верде мечтае смело: „Нищо не е невъзможно срещу Меси“
Млад мъж се бори за живота си след тежка катастрофа в Разградско
Ясни са всички 1/16-финали на Мондиал 2026
Алжир и Австрия затрудниха участниците в "Познай резултата"
„Ще дойде Видовден!“: Кой празнува имен ден и какви са поверията?
Кой е цветът на лятото: новият фаворит в гардероба за 2026
20 въпроса | Лада Янкова, илюстраторка
Нощ на ужасите в Украйна: Русия атакува Киев с балистични ракети
Иран изстреля ракети и дронове по американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн
Южна Африка и Канада откриват драмата в преките елиминации на 1/16-финалите на Мондиал 2026