БНР | 26.06.2021 03:49:11 | 137

Отборите на Етър Елит с победи в МТ по естетическа гимнастика в София

Отборите на Етър Елит (Велико Търново) спечелиха златните медали при девойките и при жените в 13-о издание на международния турнир по естетическа групова гимнастика "Академик къп", който се проведе в "Арена Армеец" в София.

При жените Десислава Панчова, Кремена Лазарова, Денислава Георгиева, Тихомира Бонева, Габриела Трендафилова и Денислава Начева заеха първото място с 32.700 точки. На второ място с 32.500 точки е Мантила Бърно (Чехия), а бронзовите отличия спечелиха естонките от отбор Пирует с 31.200 точки.

Девойките на Етър Елит в състав Йоана Дончева, Калина Петрова, Беатрис Петрова, Гергана Стефанова, Елеонора Пашева, Ивая Георгиева и Никол Ангелова получиха оценка от 30.450 точки. На второ и трето място са съответно Мантила Бърно (Чехия) с 28.800 и Survivor (Чехия) с 26.850 точки.

В събота и неделя София ще бъде домакин на световното първенство по естетическа групова гимнастика. България ще бъде представена и в двете възрастови категории от националните отбори за девойки и за жени и от съставите на Етър Елит (Велико Търново) девойки и жени.

Общо на световния шампионат ще участват 24 тима от 11 държави. Официалното откриване е в събота в 14.15 часа. В събота състезателната програма е от 14.45 до 18.00 часа, а в неделя от 10.30 до 13.30 часа.