Първи реакции: Според БСП се доближаваме до реалния вот, за ДБ 'трендът е значителен'

Политически лидери, кандидат-депутати и водачите на листи за 46-тото Народно събрание направиха първите си коментари след публикуваните екзит полове на социологическите агенции.
Румен Гечев от "БСП за България" каза пред БНТ, че служебното правителство добре е организирало изборите. "Корпоративният и купеният вот намаляха. Доближаваме се до реалния вот. ГЕРБ продължават да падат без парашут. Няма да бъдем четвърта сила, а в най-лошият случай ще сме трети", добави той.
Зам.-председателят на ДПС Хасан Азис пък обясни, че е време "за промяна на модела на едноличното управление от партията, управлявала досега". "Изборните резултати за ДПС са повод не за лични нападни, а за нас са опит да прочетем посланието на избирателите. България се нуждае от многопартийно управление и диалог. Заявихме желание, че сме готови за подкрепа на правителство", добави Азис.
Коментар направи и Антоанета Цонева от Демократична България. Според нея ДБ след 45-ия парламент показва тенденция нагоре. "Нашите усилия са имали смисъл. Трендът при нас е значителен и няма как да не го отбележим. Нямаме консултации с Има такъв народ, но най-нормалното е да започнат разговори за политики и кабинет. Не установихме взаимодействието, каквото очаквахме. Отворени сме за разговор", добави Цонева.
Лидерът на "Изправи се! Мутри вън!" Мая Манолова благодари на всички, които са гласували за промяната. "Повишаваме своята подкрепа. Благодаря на всички, които въпреки летния сезон гласуваха за промяната. Хората проявиха мъдрост и отговорност. Очакването е час по-скоро властта да се заеме с проблемите на обикновения човек", каза Манолова.
Ивайло Мирчев от Демократична България написа публикация във Фейсбук, с която благодари за подкрепата.
"Подкрепата Ви за “Демократична България” е безценна - България наистина вече не е същата. А резултатите ни нямаше да са възможни без нечовешката отдаденост на няколко групи хора:
Благодаря на екипа на “Демократична България” и на всичките ни кандидати - вече съм сигурен, че тези хора могат да местят планини - за втори път тази година ги виждам да го правят.
(...) Благодаря!", написа той.
Арман Бабикян, част от "Изправи се! Мутри вън!", каза пред Нова ТВ, че резултатите са стабилни за тях. По думите му това е най-значимата загуба на ГЕРБ. "Следващия ход е на политици. България има нужда от управление, защото сме в прекалено дълбока дупка", добави той. Според него дали ще има правителство, трябва да се пита Трифонов.
Според БНР "Има такъв народн" няма да коментират тази вечер изборния резултат, а ще направят това утре.
В 21 ч. пък е планирана пресконференция на БСП.
Прочети цялата публикация



Иран подготвя ответни мерки след резолюцията на МААЕ
Зографският манастир отбелязва есенния празник на свети Георги
Володимир Зеленски: Путин е в безизходна ситуация
Полет чрез силата на мисълта: Пациент на Мъск управлява самолет с чип в мозъка (ВИДЕО)
Проф. Вълчев: Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне
Пуснаха първия трейлър на биографичния филм за Майкъл Джексън, ето кой влиза в главната роля (ВИДЕО)
И Холивуд вече не иска принц Хари и Меган Маркъл
„Удобен начин за избягване на обяснения“: Какво е „ghosting“ и как да го преживеете
Истинските срещи се случват офлайн: Петя Георгиева за нуждата от човешка близост в ерата на екрана
Япония планира частично рестартиране на най-голямата АЕЦ в света
Евгений Кънев: Така бе превзета и България - организираната престъпност направи съюз с организираната посредственост
Гасиха пожар в жилищен блок в Стара Загора
ИИ на Google ще ускори изграждането на ядрени реактори на Westinghouse
Проект за обновяване на помещение ознаменува първата година от съществуването на Клуб по психология "Алфред Адлер"
Ноември – месецът на мъжкото здраве: време за действие, а не за отлагане
Режисьорът на "Боен клуб" снима американската версия на "Игра на калмари"
Пирин - Фратрия 0:0 /първо полувреме/
НЗОК предупреждава за фалшиви SMS-и
SpaceX представи новия ускорител Super Heavy преди 12-тото тестово изстрелване на космическия кораб Starship
Вучич е разследван за участие в "снайпер-туризъм" в Сараево