БНР | 24.07.2021 17:50:56 | 234

Ботев (Пд) победи Пирин с 2:1

Ботев (Пд) надви Пирин (Благоевград) с минималното 2:1 на базата в Коматево в среща от откриващия кръг на Първа лига.

„Жълто-черните“ изиграха по-силно първо полувреме от съперника и закономерно водеха до почивката с две попадения. Па Конате откри с глава след чудесно центриране на Николай Минков и още по-добро изпълнение на атакуващия футболист. След два неособено силни и опасни удари на Спас Георгиев по посока вратата на Георги Аргилашки, възпитаниците на Азрудин Валентич нанесоха втори удар по амбициите на „орлетата“ в 42-та минута, когато Маркиньос получи пас в дълбочина от Атанас Илиев и преодоля Петър Петров за 2:0.

След паузата Пирин вдигна оборотите и показа значително по-добро лице, което доведе и до намаляване на резултата от Стилиян Николов в 54-та минута. Конате можеше да върне аванса от два гола на домакините, но се засуети в наказателното поле и топката бе избита в корнер. Гостите от Благоевград натиснаха в търсене на изравнителен гол и отправиха още удари по посока вратата на Аргилашки, последователно късмета си опитаха Красимир Станоев и Станислав Манолев, но без успех.

До края Ботев бе опасен на контраатака, но така и не паднаха нови попадения и „жълто-черните“ удържаха победата за успешен старт на сезон 2021/22 в Първа лига, помрачавайки завръщането на Пирин във висшия футболен ешелон на България. В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Черно море, докато „орлетата“ приемат Берое.