БНР | 06.10.2021 20:55:42 | 129

Испания е финалист в Лигата на нациите

Испания е първият финалист в Лига на нациите, след като победи Италия с 2:1 в Милано.

В герой за испанците се превърна Феран Торес, който стана автор на двата гола в 17-ата и 45-ата минута. За Италия се разписа Лоренцо Пелегрини в 83-ата минута.

Повече от едно полувреме Италия игра с човек по-малко, след като в края на първата част капитанът Леонардо Бонучи беше изгонен за два жълти картона.

С победата Испания сложи край на рекордната серия на италианския тим от 37 поредни срещи без поражение. Воденият от Роберто Манчини състав започна безпрецедентната си серия през октомври 2018 г. Също така "Фурия роха" си върна за елиминацията от Италия в полуфинала на Евро 2020 след дузпи.

Днес в Торино е вторият полуфинал: Белгия - Франция.

Финалната среща в Лигата на нациите е в неделя (10 октомври) отново на "Сан Сиро".