Fakti.bg | 31.08.2022 07:44:16 | 210

Сензация на US Open: Квалификантка постави на колене шампионката от Уимбълдън

Шампионката от Уимбълдън - Елена Рибакина напусна Откритото първенство на САЩ още след първия кръг. Тенисистката от Казахстан бе изхвърлена от турнира от квалификантката Клара Бурел. Французойката спечели с 6:4 6:4 за 91 минути и вече се готви за сблъсъка с белгийката Алисън Ван Уйтванк, която отстрани легендарната Винъс Уилямс.

Началото на срещата изобщо не предвещаваше голямата изненада, но изведнъж сервисът на Рибакина спря да функционира. Това позволи на световната номер 132 да осъществи брейк и да поведе с 4:2 гейма. Веднага обаче квалификантката пропиля аванса си и равенството в резултата беше възстановено, само че казахстанката не спираше с неубедителните си изяви и в крайна сметка загуби първата част. Във втория сет Рибакина отново не успя да намери своя ритъм и логично загуби.