Fakti.bg | 29.05.2023 16:23:54 | 104

Арда не остави шансове на Локо Сф в "Надежда"

Арда победи Локомотив София с 3:1 в мач от 34-я кръг на efbet Лига, игран в "Надежда". Алекс Петков (6), Светослав Ковачев (37) и Ласана Н диайе (91) вкараха за гостите, а почетното попадение за "железничарите" реализира Алан Диас (55).

В 6-а минута Арда изпълня пряк свободен удар от дясната страна на терена, при който Алекс Петков се извиси високо във въздуха и нанесе удар с глава, който не остави шансове на Бабукар Гайе - 1:0 за Арда.

Малко след това Станислав Иванов напредна с топка в крака и опита удар от границата на наказателното поле, но изстрелът не бе силен и вратарят на Локомотив София улови без проблеми. В 29-а минута Давид Малембана видя свободно пространство и не се поколеба да отправи мощен шут от разстояние, който профуча над напречната греда на Анатолий Господинов.

Секунди по-късно Преслав Боруков изпревари Матеус Дуарте, като напредна с топка в крака и навлезе в наказателното поле, преди да стреля с десния крак, но Бабукар Гайе бе добре позициониран и успя да спаси.

В 37-а минута Преслав Боруков получи в празно пространство, след което успя да се измъкне от своя пазач с технично движение, а след това отклони към Светослав Ковачев, който елегантно с левия крак стреля, оставяйки безпомощен стража на Локомотив София - 2:0 за Арда.

В 55-а минута Локомотив София изпълни корнер чрез Антонио Вутов, който намери Алан Диас в наказателното поле, а последният се извиси високо и стреля с глава, за да оплете топката в мрежата.

Станислав Иванов връхлетя върху отскочила топка в 68-а минута, като шутира към противниковата врата, а след получилия се рикошет, кълбото премина много близо до напречната греда на Локомотив София. Секунди по-късно Светослав Ковачев овладя чудесно прострелен пас, като отклони към Преслав Боруков, който от чиста позиция стреля с глава, но не успя да уцели вратата.

В 89-а минута Арда можеше да реши всичко, след като Светослав Ковачев добри проби и отклони съм Станислав Иванов, но вратарят на Локомотив София спаси. Последва изстрел и от Иван Коконов, който премина встрани от дясната греда на Гайе. В 91-вата минута Ласана Н диайе бе превъзходно изведен сам срещу вратаря, а нападателят, който се появи преди секунди на терена, не сбърка, завършвайки хладнокръвно във вратата на Бабукар Гайе.