Почина актьорът Рон Сифъс Джоунс

Американският актьор Рон Сифъс Джоунс, носител на две награди "Еми" за ролята си в телевизионния сериал "Това сме ние" на NBC, почина на 66-годишна възраст, предаде Associated Press, като цитира негов представител.
Мениджърът Дан Спило съобщи, че кончината на актьора е настъпила "заради дългогодишен белодробен проблем".
"По време на цялата му кариера неговата топлина, красота, щедрост, доброта и сърце бяха усетени от всеки, който имаше щастието да го познава", допълва той.
През 2020 г. Джоунс претърпя белодробна трансплантация заради хронична обструктивна белодробна болест и почти два месеца беше в болница в Лос Анджелис.
В сериала "Това сме ние" той е в ролята на Уилям "Шекспир" Хил, биологичният баща на героя Рандал Пиърсън, изигран от актьора Стърлинг Браун, пише БТА.
"Един от най-прекрасните хора, които светът някога е виждал, вече не е сред нас", написа Браун в профила си в Инстаграм след съобщението за кончината на колегата му.
Рон Сифъс Джоунс играе по-централна роля в ранните епизоди на "Това сме ние", но се появява във всичките шест сезона на продукцията на NBC, отбелязва Associated Press.
Той спечели "Еми" за най-добър гост-актьор в драматичен сериал през 2018 г. и 2020 г., като е номиниран и за още две отличия.
"Рон беше най-добрият от най-добрите - на екрана, на сцената и в реалния живот", написа създателят на "Това сме ние" Дан Фогелман в социалната мрежа Екс, известна доскоро като Туитър. "Не мисля, че някога съм променял и един негов дубъл в монтажа, защото всичко, което правеше, беше перфектно".
Джоунс прекарва по-голямата част от кариерата си в театъра преди и след снимките на сериала на Ен Би Си. Той се връща на Бродуей, дори и след като заради трансплантацията се налага да отново да се научи да диша и да ходи.
"Целият ми живот премина на сцената", казва актьорът в края на 2021 г. в интервю за в. "Ню Йорк таймс", в което разкрива, че тихо страдал от дихателни проблеми от времето, когато започнал да се снима в "Това сме ние".
"Идеята, че няма да мога да играя повече, ми се струваше по-лоша от смъртта", споделя Джоунс, който има номинация и за награда "Тони".
Снимал се е и в кинопродукции, сред които "Наполовина Нелсън" (2006) с Райън Гослинг и "Долимайт е името ми" (2019) с Еди Мърфи.
Прочети цялата публикация



Почина актьорът Майкъл Бърн, познат от „Индиана Джоунс“, „Джеймс Бонд“ и „Хари Потър“
Почина Джим Гилстрап, изпял „Swing Your Daddy“
Почина актьорът Терънс Донован
Алек Болдуин разгневи феновете с "егоистично" ВИДЕО след смъртта на Сам Нийл
Не рак, а пневмония е причината за смъртта на звездата от "Джурасик парк" Сам Нийл
"Ти си герой. Ти си легенда": Актьори, държавници и приятели почетоха паметта на Сам Нийл (СНИМКИ)
Почина актьорът от „Прекрасната г-жа Мейзъл“ Джош Гризети
Почина Сам Нийл, докторът от „Джурасик парк“
На 78 години внезапно почина звездата от "Джурасик парк" Сам Нийл
Легендата Харисън Форд става на 84 г. днес
Две непълнолетни момчета са в болница след инцидент с тротинетка в Монтана
Бен Афлек загуби майка си след тежка битка с рак на панкреаса
След стрелбата в хотел във Вашингтон: Тръмп ще произнесе реч пред кореспондентите в Белия дом
"Прогресивна България" предлага промени в Закона за предучилищното и училищното образование
Ферари блести на старта в Унгария: Льоклер диктува темпото в първата тренировка
Украйна извърши нова атака по складове на компанията Wildberries, която има централна роля в руската потребителска икономика
"Прогресивна България" предлага промени в Закона за предучилищното и училищното образование