Защо Борисов „стреля“ с Трактора? Целите на Турски поток и МОЧА – една и съща зависимост

Коментар за ФрогНюз
Два дни лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов „къпи“ медиите с темата за Алексей Петров-Трактора и някаква негова роля в преговорите за съставяне на кабинет „Денков-Габриел“. Няма новина, защото хората, които следят събитията в политиката, знаят, че нещо такова е имало покрай бащата на Кирил Петков, който се знаел с бившия старшина от баретите по линия на каратето. И други през годините са се подвеждали от митовете за експертизата на Петров в областта на националната сигурност. От БСП го предложиха за съветник на шефа на ДАНС Петко Сертов, а след това се чудеха как да се отърват от него… Медии и журналисти също периодично изпадаха в заблуди.
Вместо да се възторгват от „подвизите“ на Трактора, лидерите на ПП е трябвало да влязат за двайсетина минути в Гугъл, за да им „светне“ лампата, че с такъв човек по-добре да си нямаш работа. Вреди на имиджа, нерядко и на здравето…
За болшинството българи темата е абсолютно безинтересна, макар лица като Трактора да белязаха прехода с голямо, тъмно, криминално петно. Такива хора налагаха години наред насилието като модел и в бизнеса, и в управлението, разрушаваха методично структурите, осигуряващи обществената безопасност и спокойствие.
Крайно време е като народ да затворим тази страница, ако искаме страната да има бъдеще. Това ще стане като спрат възклицанията по разни силоваци и съмнителни „лоялни“ граждани и техните „заслуги“ към държавата. Нямат такива заслуги, но нанесените от тях вреди са огромни и още дълго ще ни държат на опашката в ЕС.
От това се възползва Борисов – от нездравия интерес, оцветен в жълто, за някакво участие на Трактора в малък епизод от идеята за правителство. Защото по този начин се измества фокуса от поредните скандални разкрития за задкулисно договаряне на строежа на Турски/Руски поток. Поредните изнесени факти направо крещят за безпрецедентно обслужване интересите на Кремъл и Путин зад гърба на българските данъкоплатци. Платени 3 млрд лева за газопровод, който развърза ръцете на Путин да нападне вероломно Украйна. Това е резултатът от проекта, който Борисов строеше със скоростта на светлината за сметка на отлаганите срокове за завършване на газовата връзка с Гърция.
Борисов най-добре от всички (може би и президентът Румен Радев, който е имал разговори с Путин по темата за газопровода) знае какво и как се е обсъждало с Путин. Знае и как и кой е строил обектите през наша територия.
На всичкото отгоре прокуратурата този път нямаше как да се измъкне и се самосезира, за да разследва договора и строителството.
И ето ви Трактора… Елементарен тактически ход, но Борисов знае, че у нас подобни трикове минават.
Апропо: години наред Борисов бе сигурен, че Алексей Петров е замесен във взривяването на джипа на Цветелина Бориславова на 27 март 1997 г. В последно време обаче лидерът на ГЕРБ направи няколко комплимента на Трактора в свои медийни изяви. Интересна тема, която заслужава внимание, но за нея – друг път.
Ако Борисов е толкова убеден, че е направил супер добро на българите с Турски/Руски поток, колкото твърди, нека съдейства на разследването и да докаже своя исторически принос за нацията. Признателният народ ще прибави фигурата му до съветския войник в композицията МОЧА.
Каквито са ползите от окупацията на България от червената армия през септември 1944 г., такива са и от строежа на Турски/Руски поток, построен от Борисов.
Прочети цялата публикация



Какво се случва с прословутия договор на „Булгаргаз“ с „Боташ“?
След като отчетоха договора с "Боташ" едва ли не като успех, сега управляващите са готови да го „надграждат“
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Софи Маринова купи на сина си Lamborghini за 250 000 евро
Калина Андролова: Европа се подготвя да живее в свят без американския чадър за сигурност
Науката отговаря: Защо децата могат да гледат любимите си филмчета десетки пъти, без да им омръзнат?
Препродажба на С-400 от Турция: Защо разузнаването е разтревожено и какъв е залогът за F-35
Криза с газа в Европа: Вучич предупреди за историческо дъно на енергийните запаси
Европа се въоръжава: може ли да замести технологиите от САЩ?
Жените в руската армия: за пари ли отиват на война?
Трима ранени при атака с дронове в Краснодар
САЩ проведоха нова вълна от удари срещу Иран
Задържан е 22-годишния от Пловдив, заснет вчера да шофира лек автомобил докато вдишва от флакон с райски газ
22 юли 1983 г. Отменено е военното положение в Полша
Внимание! Опасно време удря Бургаско днес
След полунощ бюджетът на Гълъб Донев мина на второ четене в комисия
В Struma.com! Нападение с нож след любовна драма в Благоевград! 18-годишен рани в шията 14-годишно момиче, нападателят се издирва
Кметът Методи Байкушев отчете изпълнението на Бюджет 2025: Задлъжнялостта на Община Благоевград е намалена до 55% /Видео/