Балканите са супер сила

Сезонът в НБА стартира. А овациите в началото на кампанията са най-вече за звездите от Балканите.
Сърбинът и настоящ шампион на "Лигата на извънземните" с Денвър Нъгетс Никола Йокич и лидерът на Далас Маверикс Лука Дончич показаха защо са считани за най-комплексните играчи в света.
Едва ли има друг баскетболист сега, който да доминира толкова много едновременно като реализатор, борец и плеймейкър.
Йокич направи трипъл-дабъл 29 точки, 13 борби и 11 асистенции за победа срещу гранда ЛА Лейкърс в откриващия мач за сезона.
А словенецът не остави никакви шансове на защитата на Сан Антонио. 33 точки, 13 борби и 10 асистенции за Лука и победа за Далас при визита.
Центърът Йокич и гардът Дончич са виртуози. От този сезон в НБА има и българин - Александър Везенков. Той е част от силния тим на Сакраменто Кингс.
А Балканите са супер сила в баскетбола. Може би дори най-талантливият район в света на този спорт сега. Към мега звездите трябва да бъде прибавен и Янис Адетокунбо от Гърция. А сборен тим на полуострова ни би бил страховит.
Прочети цялата публикация



Путин, Тръмп и сие: как се имитира сила
Кеворк Кеворкян: Ямайци
Рок динозаврите на бивша Югославия - между носталгията и юбилейните турнета
International Fashion Connection Group разширява международното си присъствие в партньорство с Muza Fashion Fair
DARA пред световната преса: Благодаря на всички, които почувстваха силата на Bangaranga (ВИДЕО)
Проклятието на войните от среден мащаб застигна Тръмп
Черна гора надделя над България в приятелски мач в Пловдив
Русия за пръв път забрани износа на авиационно гориво
Рекордните удари на Украйна! Русия може да остане без гориво
“Прогресивна България” предлага пакет от мерки в удължителния бюджет за гарантиране на финансовата стабилност
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния
Тръмп: Израел и "Хизбула" спират размяната на удари, войските на Нетаняху се връщат обратно