Fakti.bg | 27.02.2024 06:10:17 | 40

Дибала блести в Калчото

Пауло Дибала отбеляза три гола за победата на Рома с 3:2 срещу гостуващия Торино в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Италия.

След успеха "вълците" запазват шестото си място в класирането с 44 точки, но са само на две зад петия Аталанта, който има мач по-малко. Торино е на десета позиция с 36 точки.

Дибала откри резултата в 42-ата минута от дузпа, но две по-късно Торино изравни чрез Дуван Сапата. Особено впечатляващо беше второто попадение на аржентинеца, който се разписа с прекрасен удар от далечна дистанция с левия крак в 57-ата минута, с което домакините поведоха с 2:1. Дибала покачи на 3:1 в 69-ата. Нападателят вече има 11 гола и 6 асистенции в Серия А. В 89-ата минута след автогол на резервата Дийн Хуйзен беше оформен крайния резултат 3:2