Fakti.bg | 07.03.2024 19:49:46 | 35

Рома разпиля Брайтън и вече гледа към 1/4-финалите на Лига Европа

Рома победи Брайтън с 4:0 у дома в първи мач от осминафиналите в Лига Европа и гледа към следващия етап на турнира преди реванша в Англия следващата седмица. "Вълците" изиграха страхотен мач на "Олимпико" и заслужено стигнаха до разгромния успех.

Пауло Дибала откри резултата в 12-ата минута, а в края на първата част Ромелу Лукаку удвои. През втората част възпитаниците на Даниеле Де Роси стигнаха до още два гола в рамките на 4 минути. Първо Джанлука Манчини се разписа в 68-ата минута, а след това точен беше и Браян Кристанте.

Първата добра възможност в мача се откри пред "вълците". Във 2-ата минута Леонардо Спинацола проби отляво и центрира в наказателното поле, където Ромелу Лукаку надскочи защитник и нанесе удар, който Джейсън Стийл спаси. Малко след това отново белгиецът се озова на стрелкова позиция, но шутира покрай вратата.

В 7-ата минута Симон Адингра се измъкна от Зеки Челик отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в Евън Ндика и след това срещна гредата. Минута по-късно удар на Стефан Ел Шаарауи беше спасен от вратаря на "чайките".

В 13-ата Рома поведе. Леандро Паредес със страхотен пас разсече защитата на гостите и изведе Пауло Дибала сам срещу Стийл. Аржентинецът преодоля вратаря и прати топката във вратата. Първоначално голът беше отменен заради засада, но проверката на ВАР показа, че такава няма и "вълците" бяха напред в резултата.

В 21-ата минута Ян-Пол ван Хеке отправи удар след центриране от корнер, който мина над вратата. Три минути след това Адигра отново надигра Челик отдясно и центрира в наказателното поле, където Дани Уелбек надскочи Евън Ндика и насочи топката към левия ъгъл, но Миле Свилар с крак изби. След половин час игра силен шут на Пелегрини беше блокиран от Адингра.

В 36-ата минута Дибала намери с пета Челик отдясно. Турският десен бек подаде към Пелегрини, който проби през центъра и нанесе удар, който рикошира във Ван Хеке и излезе в корнер.

В 43-ата минута Рома удвои аванса си. Люис Дънк сбърка отдясно на наказателното поле и позволи на Ромелу Лукаку да му отнеме топката. Белгиецът напредна и с мощен удар не остави шансове на Стийл.

В продължението на първата част Адингра центрира отдясно, а Уелбек надскочи Джанлука Манчини и отправи удар с глава, но и този път Свилар успя да спаси и изби в корнер.

На полувремето Роберто Де Дзерби пусна в игра Ансу Фати на мястото на Хулио Енсисо. Испанецът веднага даде острота в атаката на "чайките" и в 47-ата минута отправи опасен удар, който Свилар отрази. Малко след това Лукаку получи подаване на далечната греда и отправи удар с глава, с който Стийл се справи.

В 57-ата минута Адингра получи пас от дълбочина и подаде към Уелбек пред наказателното поле. Нападателят нанесе удар, който беше неточен.

В 64-ата минута Рома стигна до трети гол. Стефан Ел Шаарауи центрира отляво към далечната греда, където Джанлука Манчини беше изпуснат от защитата на англичаните и успя да засече топката във вратата с крак.

"Вълците" продължиха да атакуват и четири минути след това отново стигнаха до гол. Спинацола поде атака отляво и намери Ел Шаарауи в наказателното поле. Нападателят с външната част на ходилото си центрира от аутлинията към Браян Кристанте, а халфът с глава вкара за 4:0.

В 73-ата минута Ансу Фати отне топката от Едоардо Бове загуби топката от Ансу Фати, който продължи към Буананоте. Аржентинецът опита удар от около 15 метра, който премина опасно покрай вратата. В 81-ата минута шут от далечна дистанция на Дънк профуча над вратата.

В продължението на мача Тарик Лампти удари с лакът в лицето Никола Залевски, но главният рефер Летесие изненадващо не му даде втори жълт картон.