Fakti.bg | 08.03.2024 04:15:43 | 42

Милан взе добър аванс срещу 10 от Славия Прага

Милан победи Славия Прага с 4:2 в първи мач от осминафиналите в Лига Европа. Гостите играха с човек по-малко от 26-ата минута, когато Ел Хаджи Малик Диуф беше изгонен. В 34-ата минута Оливие Жиру откри резултата, а две по-късно Давид Дудера изравни. В края на първата част "росонерите" вкараха два бързи гола чрез Тижани Райндерс и Рубен Лофтъс-Чийк. В 65-ата минута Иван Шранц намали изоставането на гостите. Крайният резултат оформи Кристиян Пулишич в 85-ата минута.

В големи периоди на мача, и особено през втората част, домакините играха апатично и рядко застрашаваха вратаря на Славия. Все пак възпитаниците на Стефано Пиоли взеха добър аванс преди реванша в Прага следващата седмица.

Срещата започна с по-активни действия на "росонерите". В 10-ата минута Оливие Жиру беше фаулиран пред наказателното поле. Прекият свободен удар беше изпълнен от Алесандро Флоренци, чийто шут мина опасно над вратата. В 12-ата минута Оскар Дорли намери оставения непокрит на далечната греда Ел Хаджи Малик Диуф, но сенегалецът не успя да уцели топката.

Три минути след това чехите пропуснаха отлична възможност за гол. Давид Дудера овладя топката пред наказателното поле, справи се с Матео Габия и отправи удар с десния крак в близкия ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

В 25-ата минута чехите останаха с човек по-малко. Ел Хаджи Диуф влезе много остро с бутоните в глезена на Кристиян Пулишич и получи директен червен картон.

Милан използва численото си предимство и поведе в 34-ата минута. Тогава Ясин Адли подаде към Рафаел Леао отляво. Португалецът центрира прецизно към далечната греда, където Оливие Жиру изскочи зад гърба на Томаш Холеш и с глава не остави шансове на Жиндрих Станек.

Малко след това Моймир Хутил проби през центъра и отправи опасен удар, който Симон Кяер успя да блокира и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение защитата на "росонерите" не успя да изчисти добре топката. Кълбото се озова в Давид Дудера на границата на наказателното поле, а той с удар от воле не остави шансове на Майк Менян.

В 40-ата минута Тижани Райндерс опита удар от далечна дистанция. Получи се разбъркване, като топката се озова в Рубен Лофтъс-Чийк, чийто удар след рикошет премина опасно над вратата. След последвалия корнер Матео Габия отправи опасен удар с глава, но Станек успя да се справи и изби.

В 44-ата минута Милан отново излезе напред. Домакините изпълниха пореден корнер, при който Флоренци подаде към Райндерс. Нидерландецът навлезе навътре и от около 15 метра прати топката в близкия ъгъл за 2:1.

В първата минута на добавеното време на първата част Флоренци центрира от корнер, а Лофтъс-Чийк нахлу в наказателното поле от втора позиция и с удар с глава я прати в обратния ъгъл - 3:1.

Втората част започна с нова добра възможност за Милан. Рафаел Леао проби отляво и отправи удар от малък ъгъл, който премина покрай вратата.

В 65-ата минута Славия стигна до втори гол. Тео Ернандес сбърка след центриране от фал и топката стигна до Иван Шранц на далечната греда. Нападателят овладя и със силен удар в далечния удар не остави шансове на вратаря.

В 85-ата минута Милан вкара четвърти гол. Рафаел Леао получи отляво, напредна с топката, премина с лекота през съперников защитник и навлезе в наказателното поле, където отправи техничен удар в далечния ъгъл, а Кристиян Пулишич довкара влизащата във вратата топка.