Fakti.bg | 10.03.2024 17:53:18 | 36

Борбата в България изглежда почти решена, в Англия - нe!

Лудогорец победи с 2:0 като гост Ботев Пловдив в мач от първенството на България по футбол. Централният нападател Квадво Дуа (13') реализира за гостите, халфът Пьотровски (27') оформи крайното 2:0 за "зелените".

Лудогорец е на първата позиция с 54 точки и мач по-малко от Черно море и ЦСКА, които имат по 3 точки по-малко. "Орлите" са категорични фаворити за титлата.

Междувременно в Англия дербито на "Анфийлд" между Ливърпул и Манчестър Сити завърши наравно 1:1. Джон Стоунс откри за гостите в 23-ата минута, МакАлистър от дузпа в 50-ата минута реализира за крайното 1:1.

Арсенал и Ливърпул имат по 64 точки на върха, шампионът Ман Сити е с точка по-малко. Защитата на титлата изглежда много по-трудна цел за "гражданите" в Англия, отколкото за "зелените" в България.