Fakti.bg | 10.03.2024 21:57:42 | 51

Реал Мадрид победи Селта и увеличи преднината си в Ла Лига

Реал Мадрид поведе със седем точки на върха в класирането на испанското първенство по футбол, след като спечели с 4:0 срещу Селта Виго в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

Столичани са с 69 точки, Жирона е на второто място с 62, а Барселона заема трета позиция с 61.

Реал Мадрид отбеляза победното попадение още в 21-та минута. Антонио Рюдигер засече центриране и стреля с глава във вратата, но стражът Висенте Гуаита отрази удара. Топката обаче попадна на пътя на Винисиус, чийто първи удар отново бе спасен от вратаря, но вторият попадна в мрежата за 1:0.

Реал Мадрид стигна късно до останалите три попадения, като не вкара две едно от тях. Гуаита си отбеляза автогол в 79-ата минута, неговият съотборник Карлос Домингес го последва девет по-късно, а Арда Гюлер се разписа в добавеното време за крайното 4:0.

Така Селта допусна 14-а загуба от 28 мача и остана на две точки над чертата на изпадащите.