Fakti.bg | 08.04.2024 04:52:45 | 30

Сакраменто и Везенков се върнаха на победния път

Сакраменто Кингс завърна на победния път, след като спря серията си от две поредни загуби при гостуването си на Бруклин Нетс. "Кралете" записаха повече от убедителен успех със 107:77 (29:19, 36:21, 13:24, 29:13) и все още таят искрица надежда да се доберат до място в плейофите. Българинът Александър Везенков почти не получи шанс за изява в мача, като бе пуснат чак в последните две минути и не успя да направи нищо запомнящо се, завършвайки с нулев актив по всички показатели.

Основна роля за успеха на гостите отново имаше Домантас Сабонис, който записа рекордния си 61-ви дабъл-дабъл от 18 точки и 20 борби. Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за Кингс с 20 точки, а още 19 добави Кийгън Мъри.

За домакините пък се отличи Камерън Томас в 21 точки, Трендън Уотфорд добави 16, а Джейлън Уилсън вкара 10.

След сравнително равностойно начало на срещата, в което домакините имаха леко предимство, в един момент Сакраменто вдигна оборотите и успя да отбеелжи девет безответни точки, за да обърне резултата и да поведе с 19:15.

Бруклин обаче продължи с грешките и в следващите минути, докато Сакраменто продължаваше да играе на добро ниво, особено под коша на съперника, където често печелеше борбите в нападение. Това позволи на гостите още да увеличат преднината си в резултата, която стана десет точки за 27:17, а първата четвърт завърши 29:19.

И втората четвърт продължи в същото русло. Сакраменто действаше по-успешно, осоебно в атака, докато Бруклин правеше твърде много грешки. Друг важен елемент за гостите бе доброто включване на играчите от пейката, които бяха доста резултатни и в един момент бяха отбелязали повече от половината точки за "кралете".

Силната игра на гостите им донесе и солидна преднина на полувремето при 65:40 след кош със сирената на Ди'Арън Фокс.

"Мрежите" се събудиха в началото на третата четвърт и стартираха отлично с десет безответни точки, стопявайки малко изоставането си до 65:50. Сакраменто обаче бързо се съвзе от първоначалния шок и не допусна преднината му да бъде стопена по-сериозно, като държеше разлика от 15-16 точки. В края на частта резултатът бе 78:64 в полза на Кингс.

Още в началото на последната част обаче Сакраменто отново превключи на по-бърза скорост и си върна преднината от 20 точки при 86:66.

След като вече бе ясно, че гостите печелят мача, Майк Браун най-накрая се престраши и пусна в игра и Александър Везенков две минути и половина преди края на двубоя. Българинът обаче нямаше време да остави какъвто и да е отпечатък в срещата, която завърши при резултат 107:77.

След този успех Сакраменто е с актив от 45 победи и 33 загуби и се намира на 8-ата позиция в Западната конференция. Бруклин пък е с 31 победи и 48 поражения на 11-ото място на Изток.