Fakti.bg | 02.05.2024 10:00:30 | 62

Евгений Кънев: Здравният сектор е вторият най-политизиран сектор след енергетиката

Вече месец има друго правителство, но за неговите дела няма медиен интерес. Като примерно, това ли е работата на служебен кабинет - да обслужва частни субекти в здравеопазването? Това коментира във "Фейсбук" Евгений Кънев.

И защо?

Защото здравният сектор е вторият най-политизиран сектор след енергетиката. Както в енергетиката има НЕК/ЕСО, чрез което този, който представлява държавата управлява паричните потоци в милиарди, по същия начин, който представлява Здравната каса, така и той направлява нейните потоци в милиарди. Които да бъдат насочвани към “нашите ТЕЦ и ВЕИ” в енергетиката и “нашите болници” в здравеопазването. След като министърът на енергетиката - респективно, шефът на касата - бе сменен с наш човек.

И не щеш ли - все от една трибуквена корпулентна партия са бенефициентите. Върви ни на трибуквия през целия преход.

Вместо това, кои са събитията на медиите ?

Първо, един копиран, представян като фалшифициран подпис, от когото за никого вредни последици няма, най-малко за държавата, т. е. нас. Заради който подпис май за първи път с охота всички медии цитират Биволъ, чието име не смееха с години да произнесат. Защото тогава той се занимаваше с “началниците”. А сега даже го канят в студио, да раздуе предизборно.

Второ, нон-стоп социологически изследвания да подчертаят огромната дистанция между тефлоновия ББ и вторите. Забравяйки да посочат процента на още нерешилите за кого ще гласуват - за половината от които исторически се знае, че гласуват за … вторите, но не и за първите.

Кой има полза и кой губи от първия и втория начин на представяне на новината?

Трето, съобщаване на тъжния факт, че населението през 2023 г е намаляло отново. Без пояснение, че това е най-малкото намаление от години насам, което е предвестник на обръщане на тренда.

Кой има полза и кой губи от първия и втория начин на представяне на новината?

Четвърто, изследване на корупцията, от което подбрано се подчертава, че корупцията през 2023 г е нараснала. Ако някой реши да задълбае обаче, би разбрал, че става дума за административната, а не политическата корупция - на ниво усещане, за която отговарят администрация и регулатори, назначени от предходни управления, а не управлението през 2023.

Кой има полза и кой губи от първия и втория начин на представяне на новината?

И така, докато Тялото вършее във властта, ние само се досещаме какво се случва по неговия силует, разпрострял се върху една политическа сила.

Силуетът на завладяната държава.

Прочети цялата публикация