Fakti.bg | 31.05.2024 05:00:07 | 36

Нова победа над Минесота прати Далас на финал в НБА

Далас Маверикс се класира по абсолютно категоричен начин за финала в НБА. "Жребците" разбиха Минесота Тимбъруллвс със 124:103 (35:19, 34:21, 28:33, 27:30) в петия мач от серията помежду им и по този начин я спечелиха с 4:1 победи и грабна титлата в Западната конференция.

Гостите в "Таргет Сентър" в Минеаполис контролираха развитието на мача от началото до края. Те взеха солидна преднина от 16 точки още след първата четвърт, а на полувремето я увеличиха до 29. След това Минесота се окопити и заигра по-стабилно, но така и не успя да се върне в мача, пише sportal.bg.

Лука Дончич и Кайри Ървинг бяха във вихъра си за гостите. И двамата отбелязаха по 36 точки за успеха на своя тим, а словенецът се отчете и с дабъл-дабъл, тъй като направи и 10 борби. Стабилен мач за Далас изигра и Пи Джей Уошингтън, който вкара 12 точки и хвана 7 борби.

За домакините пък Карл-Антъни Таунс завърши с дабъл-дабъл от 28 точки и 12 борби. Антони Едуърдс също бе близо до дабъл-дабъл, като вкара 28 точки и хвана 9 борби. Руди Гобер бе третият най-резултатен играч за домакините, но той дори не мина котата от 10 точки, като завърши с 9.

Така Далас Маверикс ще спори с Бостън Селтикс за титлата на НБА този сезон. Финалната серия стартира на 6 юни в "ТД Гардън" в Бостън.