Fakti.bg | 08.06.2024 12:00:11 | 39

Втора победа за Олимпиакос над Панатинайкос в битката за титлата

Олимпиакос победи с 92:86 Панатинайкос във втория мач от серията за титлата в гръцкото баскетболно първенство и поведе с 2-0 успеха над вечния си съперник, оставайки само на една победа разстояние от това да бъде шампион отново, пише Спортал. Третият мач между двата отбора е на 10 юни (понеделник) в залата на "детелините" ОАКА в Атина.

Срещата обаче не мина и без скандали. Препълнената зала в Пирея се разгорещи още повече, когато се стигна до словесен сблъсък между гарда на ПАО Костас Слукас и баскетболистът на Олимпиакос Айзея Кенън. Американецът изигра мнгого силен мач, а адреналиът си каза думата, след като грандът от Пирея водеще той показа на гръцкия национал жест за пари и "взриви" публиката.

Припомняме ви, че именно това беше най-коментираната част от преминаването на Слукас от Олимпиакос в Панатинайкос след края на изминалия сезон - огромната оферта, която той получи от "зелените". Жестът на бившия НБА играч пък стана абсолютен хит в социалните мрежи, като феновете на "червено-белите" абсолютно подкрепят гарда с номер 3 на екипа си.

Иначе срещата започна с леко предимство от 3 точки за Панатинайкос след първите 10 минути, а след равностойна втора част "детелините" се оттеглиха на почивката само с точка аванс. След паузата Олимпиакос вдигна темпото и направи разлика от 7 точки преди заключителната четвърт, която въпреки че гостите не спечелиха (31:30), не успяха да се доберат до успеха в срещата.

Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Найджъл Уилямс-Гос с 19 точки, Никола Милутинов вкара 17 точки, Айзея Кенън реализира 16, а Алек Питър се отчете с 15. Матиа Лесор беше над всички за Панатинайкос с 21 точки.