Cross.bg | 20.06.2024 18:00:01 | 37

Дания и Англия не успяха да се победят и завършиха наравно

Дания и Англия не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 във втория си мач от група „C" на UEFA EURO 2024. Капитанът Хари Кейн откри след грешка на датчаните в 18-ата минута, но Мортен Хюлманд изравни със страхотен гол в 34-ата минута, като резултатът се запази без промяна до самия край. Срещата под закрития покрив на стадион „Дойче Банк Парк" във Франкфурт може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA и DIEMA SPORT 3. Сблъсъкът ще бъде предаван НА ЖИВО С КАРТИНА и на сайта Gong.bg и специализирана секция LIVESTREAM. Селекционерът на Дания - Каспер Хюлманд, бе направил само една промяна от първия мач със Словения (1:1) - Йоаким Мееле, който направи дузпа в полуфинала на предишното Европейско първенство между двата състава, започна за сметка на Александър Ба. Наставникът на Англия - Гарет Саутгейт, пък заложи на същия стартов състав, както и в двубоя със Сърбия (1:0). Вратар бе Джордан Пикфорд, а пред него в защитата действаха Киърън Трипиър, Марк Гехи, Джон Стоунс и Кайл Уокър. Като опорни халфове бяха разположени Деклан Райс и Трент Александър-Арнолд, а пред тях в по-свободна роля бе Джуд Белингам. По крилата оперираха Фил Фодън и Букайо Сака, а капитанът Хари Кейн водеше нападението. Англия поведе в резултата в 18-ата минута, когато Кайл Уокър се измъкна покрай Виктор Кристиансен, който допусна груба грешка отдясно, след което влезе вътре и опита ниско подаване към Букайо Сака