Fakti.bg | 22.06.2024 06:30:53 | 35

Вратар влезе в историята на Копа Америка

Бившият вратар на Барселона и Манчестър Сити Клаудио Браво постави рекорд и с четири спасявания помогна на националния отбор на Чили да направи нулево равенство срещу Перу в мач от Група „А“ на Копа Америка. Двубоят се игра на стадион „AT&T“ в Арлингтън (щат Тексас).

Срещата не предложи много футболни достойнства, а повече битка по терена. Крайната статистика показа 37 извършени нарушения и четири жълти картона.

На 41 години и 69 дни Браво стана най-възрастният играч, участвал в мач от континенталния шампионат на Южна Америка. Най-решаващите му намеси бяха в 79-ата минута, когато първо спаси удар на Джанлука Лападула след центриране от корнер, а след това парира и добавката на Паоло Гереро.

Най-добрият шанс за гол в полза на Чили се откри в 16-ата минута. Алексис Санчес се оказа непокрит пред вратата, но ударът му мина над напречната греда.

На 26 юни рано сутринта българско време са следващите мачове от Група „А“ на Копа Америка. Първо в 1:00 часа след полунощ Перу играе с Канада, а три часа по-късно Чили среща шампиона Аржентина.