Fakti.bg | 24.06.2024 06:28:24 | 39

Лесна победа за САЩ на старта на Копа Америка

Домакинът на Копа Америка САЩ започна турнира с победа. "Янките" се наложиха с 2:0 над Боливия в мач от Група С. Успехът дойде след голове на Кристиян Пулишич и Фоларин Балогун. Вратарят на "Ла Верде" Гийермо Вискара спаси още куп положения пред своята врата.

САЩ започна отлично мача и поведе още в 3-ата минута. След изпълнение на корнер топката стигна до Пулишич, който със силен шут не остави шансове на вратаря за 1:0.

Минута преди края на редовното време на първата част „янките“ подеха обещаваща атака през центъра. Топката стигна до капитана Пулишич, който подаде към Фоларин Балогун. Нападателят влезе в наказателното поле, нагласи си топката на левия крак и я прати в долния десен ъгъл.

Малко след час игра Вискара спаси опасен удар на Пулишич, който премина като на парад през защитата на боливийците. Малко след това футболистът на Милан изведе Рикардо Пепи на отлична позиция, но нападателят не успя да се разпише.

В 90-ата минута Пепи получи подаване от Антони Робинсън, но от два метра не успя да преодолее Вискара.