Fakti.bg | 15.07.2024 14:30:35 | 47

Избраха 33-годишния Хамес Родригес за най-добър играч на Копа Америка

Капитанът на Колумбия Хамес Родригес бе избран от КОНМЕБОЛ за Най-добър играч на Копа Америка 2024, макар тимът му да загуби финала на турнира с 0:1, след продължения срещу Аржентина, предаде Топспорт.

Атакуващият полузащитник си заслужи наградата, след цели 6 асистенции в 6 двубоя, рекорд за едно издание на турнира за всички времена, задминавайки върховото постижение на Лионел Меси.

33-годишният футболист също така се отчете и с 1 гол, като бе избран и за Играч на мача в четири от мачовете на Копа Америка.

Полузащитникът на аржентинския национален отбор Леандро Паредес говори за победата на националния отбор във финала на Копа Америка срещу Колумбия (1:0), цитиран от БТА.

„Да играя с тази фланелка, да играя за тази страна, за моите съотборници, за моето семейство и за моите приятели, е голяма гордост! Наслаждавам се на всяка минута в този отбор“, каза Паредес, цитиран от TyC Sports.

Отборът воден от Лионел Скалони победи Колумбия на финала на турнира с 1:0. Единственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес в 112-ата минута.

Аржентина спечели Копа Америка за 16-и път и стана рекордьор в турнира, изпреварвайки Уругвай, който има 15 трофея. Бразилия е на трета позиция с 9.