Cross.bg | 14.08.2024 05:32:00 | 51

Катастрофална загуба за орлите в Разград

Българският шампион преустанови участието си в квалификациите за основната схема на Шампионска лига. Това стана факт, след като разградчани преклониха глава пред азербайджанския шампион Карабах след много тежка загуба с 2:7 в североизточна България след продължения. Така с общ резултат 4:8 хората на Георги Дерменджиев отпадат в третия квалификационен кръг от квалификациите за Лигата на богатите. Срещата в Разград видя пет попадения през първото полувремена двубоя, след като Жуниньо поведе гостите в седмата минута след тежка грешка от Оливие Вердон. Два гола на Квадво Дуа в (11 и 23-дузпа) обаче обърнаха развоя за „орлите" и те заиграха уверено. В добавеното време на първата част обаче сред играчите на Гурбан Гурбанов се видя страхотна инициатива и те вкараха два гола в рамките на продължението. Първо Ясин Бензия изравни резултата на „Хювефарма Арена", а Патрик Андраде в 46-ата на първото полувреме отново даде аванс на Карабах. Второто продължение срещна по-добра игра за Лудогорец, макар тя да не се материализира в попадения, докато Карабах нацели гредата на българския тим и мачът трябваше да се реши след продължения. В тях тимът на Карабах се разписа на четири пъти, с което си гарантира участие в плейофа за влизане в основната схема на Шампионската лига със спор срещу Динамо Загреб