Fakti.bg | 15.09.2024 20:25:51 | 38

Лудогорец не срещна проблеми при гостуването си на Крумовград

Лудогорец взе рутинна победа над Крумовград в Коматево, като спечели с 3:0 Два гола за шампионите отбеляза Руан Круз. Дебютно попадение за "орлите" вкара Ерик Маркус само броени минути, след като се появи на терена. Това бе пета победа от началото на сезона за Лудогорец, като отборът от Разград е единственият в елита, който все още не познава вкуса на поражението. Крумовград е на 13-о място с 6 точки.

Лудогорец започна силно мача и още в 6-ата минута бе близо до попадението. Матиас Тисера се озова на добра позиция, но Янко Георгиев спаси, а след това топката се ударив гредата.

Не бяха изминали и 3 минути след ситуацията и Лудогорец отбеляза. Руан Круз полуци топката извън наказателното поле, стреля и изненада Янко Георгиев за 0:1.

Лудогорец продължи да има инициативата и в средата на полувремето шампионите бяха близо до втори гол. Кайо Видал стреля, Янко Георгиев спаси, а добавката на Матиас Тисера бе блокирана от бранител в синьо.

Малко по-късно и Франсиско Сон опита своя шанс, но изпрати топката в аут.

В началото на втората част Лудогорец продължи да има лека инициатива и в 56-ата минута Кайо Видал стреля по тревата, но стражът на домакините се справи.

В 59-ата минута Лудогорец вкара втори гол. Руан Секо стреля от въздуха, шутът му се отклони от Матей Шимич и влезе в мрежата на домакините - 0:2.

Лудогорец реши окончателно двубоя в 83-ата минута. Тогава последното ново попълнение на "орлите" Ерик Маркус си нагласи удобно топката и с плътен удар извън наказателното поле отбеляза третото попадение в мача.