Fakti.bg | 19.08.2024 18:09:06 | 35

Ботев Враца взе първи точки срещу Септември

Ботев Враца постигна първа победа за сезона, след като победи Септемри с 2:0. Домакините вкараха головете през първата част. Първо Браян Переа се разписа от дузпа, а в края на полувремето гол вкара и Мартин Бачев. През втората част гостите имаха някои ситуации, но не успяха да променят нищо. Дълбоко в добавеното време Септември остана с човек по-малко, след като Валентин Железов изгони Страхиня Керкез. Така Септември остана на дъното на таблицата с 0 точки и 0 отбелязани попадения от началото на сезона.

В първата четврът на мача нямаше много голови положения. В 5-ата минута Бубакар Траоре стреля от дистанция, но не уцели вратата. Малко по-късно и Мартин Смоленски опита са стреля от далечно разстояние, но Димитър Шейтанов спаси.

В 23-ата минута футболистите на Ботев получиха право да изпълнят пряк свободен удар, Мартин Ачков пусна към Антоан Стоянов, който центрира, но не бе създадена опасност пред вратата на гостите.

В 25-ата минута Бертранд Фоурие бе изведен зад защитата на Ботев, Федерико Бариос го събори, но бе маркирана засада, която ВАР потвърди.

В 31-ата минута ВАР разгледа още една ситуация, при която топката се удари в ръката на Мартин Христов от състава на Септември. ВАР реферът Радослав Гидженов извика Валентин Железов на монитора сам да прегледа ситуацията, като след това съдията посочи бялата точка - дузпа за врачани.

Браян Переа застана на бялата точка, стреля и реализира за 1:0 в 34-ата минута.

В даденото от съдията продължение Ботев вкара втори гол. Мартин Ачков центрира в наказателното поле, топката попадна у Мартин Бачев, който с левия крак я вкара в мрежата на Септември за 2:0.

Второто полувреме започна с лек натиск на гостите и в 54-ата минута минута играчите на Септември стигнаха до ситуация, при която Франк Ландри се опита да отклони топката в мрежата, но не успя.

В 73-ата минута стражът на Ботев трябваше да се намесва, след като Михаил Полендаков стреля от дистанция, но Бариос изби.

В 77-ата минута домакините можеха да вкарат и трети гол, Мартин Смоленски стреля от близко разстояние, но Шейтанов спаси.

Две минути по-късно Септември бе близо до попадение, Мартин Моран стреля, но Давид Суарес се справи и не позволи това да се случи.

БОТЕВ ВРАЦА - СЕПТЕМВРИ 2:0 1:0 Браян Переа 34`-дузпа, 2:0 Мартин Бачев 45`+3`

БОТЕВ ВРАЦА: 24. Федерико Бариос – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (66 - 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К) (90 - 7. Иван Василев), 21. Бубакар Траоре (90 - 14. Марко Мажуга), 22. Антоан Стоянов (66 - 17. Чавдар Ивайлов), 24. Мартин Смоленски (79 - 70. Дилян Георгиев), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Старши треньор: Тодор Янчев

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов – 18. Лубрат Йонашчъ (К), 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов (46 - 23. Джордан Гутиерес), 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков (81 - 7. Николай Дросев), 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степонавичюс (71 - 17. Никола Величковски), 4. Франк Ландри (65 - 10. Витиньо), 15. Бертранд Фоурие, 14. Виктор Очаи (46 - 13. Страхиня Керкез)

Старши треньор: Николай Митов

Червен картон: Страхиня Керкез (90+5 Септември)

Рефер: Валентин Железов