Бивша банкова централа в София става космически център

Една от най-бързо растящите европейски компании "ЕндуроСат" (EnduroSat) ще прави космически център в София. За целта един от собствениците й - Райчо Райчев, заедно с Петър Митев, съосновател и дългогодишен управител на дружеството "Хаос" (Chaos), която взе технологичен Оскар през 2017 г., са купили бившата централа на "Алфа Банк" на столичния булевард "Цариградско шосе" за близо 20 млн. евро.
Прочети цялата публикация



Полицията в Монтана разследва случай на жесток побой над 5-годишно дете
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Диана Дамянова: Дайте Евровизията на София! ВЕДНАГА!
Терзиев не бил поканен на срещата за бъдещето на Витоша
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
Матео Патроне, ЕБВР: София ще бъде единственият ни център за IT операции
Матео Патроне, ЕБВР: София ще бъде единственият ни център за IT операции
Украйна атакува важни цели на руските военни във Воронеж и край Москва
Локомотив София на Любо Пенев преговаря с четирима национали
Пазарът на имоти в София се охлажда, но инвеститорите не спират да строят
Десет години след Брекзит: британският бизнес още се настройва за живота извън ЕС
Фотогалерия: Възходът на китайското фоа гра
Рюте ще бъде на официално посещение в САЩ
"Пране на пари": Мотивът за експулсирането на Олег Невзоров, което е било отменено
Денят ще започне със слънце, но ще има и летни бури
Как въздушните възглавници се задействат толкова бързо при катастрофа? Обяснение на физиката и химията зад тях
Норвегия достигна елиминациите след 3:2 над Сенегал
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Голям мач на Ерлинг Холанд! Норвегия срази Сенегал на Мондиал 2026