Fakti.bg | 23.08.2024 03:45:52 | 35

Всички резултати от първите плейофи в Лига Европа

В четвъртък вечер се изиграха 12 мача от първия кръг на плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Българският шампион Лудогорец прие Петрокуб от Молдова и постигна изразителна победа с 4:0. ПАОК на Кирил Десподов срази със същия резултат Шамрок Роувърс, но българският национал се появи в последните десетина минути. АПОЕЛ Никозия на Георги Костадинов отстъпи с 1:2 на латвийския РФС, а родният халф този път действаше като централен защитник.

Нидерландският колос Аякс, който в предишния кръг елиминира Панатинайкос след 34 изпълнени дузпи, победи с 4:1 като гост Ягелония. Молде и Елфсборг пък направиха здраво скандинавско дерби, спечелено с 1:0 от шведите.

Лугано и Бешикташ сътвориха голово зрелище - 3:3, а Брага надви с 2:1 Рапид (Виена). Най-изненадващо беше нулевото равенство в Будапеща между Ференцварош и босненския Борац (Баня (Лука).