Fakti.bg | 26.09.2024 04:20:10 | 28

Захари Сираков: Не мога да си обясня защо така подходихме през второто полувреме

Старши треньорът на Лудогорец Захари Сираков заяви след домакинското поражение с 0:2 от Славия Прага в Лига Европа, че отборът е допуснал попадения от груби грешки. Треньорът е категоричен, че те не трябва и няма да бъдат допускани в следващия двубой срещу Виктория (Пилзен).

"Направихме нелошо първо полувреме. Допуснахме гол от наши грешки. Второто не влязохме както ни се искаше и оттам ни дойдоха проблемите.

Имаме класни футболисти, но някой път и напрежението... момчетата бяха крайно мобилизирани, искаха, и оттам прибързваха. Най-важното е да не се допускат такива грешки. Силните отбори в Европа не прощават. Наказват всяка грешка.

Можем да се вдигнем само с победа в следващия мач. Не мога да си обясня защо така подходихме през второто полувреме. Загубихме контрола на топката, не създадохме положения. Това не трябва да се повтаря.

Трябваше да играем нашия футбол от първото полувреме. Ако бяхме започнали по същия начин и през второто, търсихме бърз гол, но не се получи. Когато тръгнем на директен футбол срещу отбор с такива футболисти и ръст, няма какво да очакваме.

Бяхме добре подготвени, не ни изненадаха с нищо, знаехме техния стил на игра. През първото полувреме се справихме добре. Ще си направим анализ.

Има още доста мачове. Една загуба не ни намалява шансовете. Следващите трябва да се представим по друг начин и да покажем нашето лице.

Лудогорец е показал, че може да излиза от трудни ситуации. Няма да е първата или последна загуба. Момчетата са разочаровани. Няма да се повтори това представяне. Ще натрупаме самочувствие и ще покажем друго лице срещу Виктория (Пилзен).

Не е приятно, но е важно как ще се вдигнем след тази загуба", каза Сираков.