Fakti.bg | 04.10.2024 16:42:21 | 10

Арда продължава без загуба у дома

Вторият мач от програмата на 11-ия кръг на efbet Лига също завърши без победител, след като Арда Кърджали и Берое Стара Загора регистрираха равенство 1:1. На стадион "Арена Арда" в Кърджали Хуанка Пинеда откри за гостите в 61-ата минута, преди Тонислав Йорданов да оформи крайния резултат с попадение в 80-ата минута.

В 17-ата минута Исмаел Ферер отправи добре насочен удар от статично положение фронтално пред наказателното поле на Арда. Топката се озова в десния ъгъл на вратата, като вратарят Анатолий Господинов съумя да боксира встрани.

В 26-ата минута Леандро Годой се озова зад защитата на Арда и шутира покрай дясната странична греда, но впоследствие бе вдигната засада на нападателя на заралии.

Три минути след това Тиаго Сейхас опита мек пас зад отбраната на кърджалийци, който намери очертанията на вратата на Господинов. Стражът предвидливо се намеси и улови.

След половин час игра при атака отляво Иван Тилев върна към Густаво Каскардо, който амбициозно отправи удар по диагонала. Артур Мота направи без затруднения първото си спасяване в срещата.

Шест минути след това Тиаго Сейхас отправи силен, но и неточен удар от дъгата на наказателното поле на Арда.

В 45-ата минута Борислав Цонев центрира от свободен удар в близост до полето на Берое, като Феликс Ебоа Ебоа надскочи всички и стреля с глава, но отличната намеса на Артур Мота предотврати попадение.

В 49-ата минута след центриране в наказателното поле на Арда първоначално Леандро Годой шутира, топката рикошира в ръката на Емил Виячки, след което при добавката Сегундо Пачаме стреля над горната греда на вратата на Господинов.

В следващата минута Пачаме опита удар, топката рикошира в играч на Арда и изведе Годой сам срещу Господинов. Нападателят стреля, а стражът отрази, но при последвалия контакт аржентинецът влезе грубо на капитана на домакините и бе отсъдено нарушение.

В 58-ата минута Лъчезар Котев амбициозно опита от центъра на терена да прехвърли Артур Мота. Изстрелът на халфа на Арда не бе достатъчно силен и не затрудни стража на гостите.

В 61-ата минута Берое поведе в резултата. След поредица от къси подавания Тиаго Сейхас разигра с Хуанка Пинеда, който стреля силно от далечна дистанция към вратата на Арда. Топката бе насочена в долния ляв ъгъл на Господинов, който не се намеси по най-убедителния начин - 0:1.

Пет минути след това Борислав Цонев опита да реализира с далечен шут, но не намери рамката на вратата на заралии.

В 71-ата минута след грешка в защитата на Арда Годой се озова на стрелкова позиция, но шутът му бе блокиран от решителния шпагат на Милен Стоев.

В 80-ата минута Арда върна попадение и изравни резултата. Тонислав Йорданов изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле на Берое и топката първоначално срещна изградената стена от футболисти в "зелено". Кълбото се върна към играча на домакините, който със силно воле я изпрати зад голлинията на вратата на заралии - 1:1.

Берое почти веднага осъществи опасна атака, като след продължителен рейд на Карлос Алгара топката се озова в краката на Кевин Сейхас, който стреля неточно.

При контра действия на Арда в 84-ата минута Чинонсо Офор се озова на добра позиция отдясно по атаката и центрира на втора греда към Стефан Статев, който засече топката в движение, но я изпрати в аут.

В 88-ата минута Франсиско Политино напредна с топка в крака и разигра двойно подаване с Кевин Сейхас, след което шутира извън наказателното поле към вратата на Господинов, като изстрелът бе неточен.

Във втората минута добавено време на срещата Политино центрира от корнер на близката греда, където Пинеда стреля с глава и след рикошет топката срещна тялото на Господинов, като след известно разбъркване в крайна сметката топката бе избита от защитата на Арда.

Две минути след това Офор свали с глава към Станислав Иванов, който се поколеба какво да прави с топката. В крайна сметка нападателят на Арда стреля леко от малък ъгъл, но директно в обятията на Мота.

В заключителните секунди Статев имаше възможност да шутира от малък ъгъл, намирайки ръцете на Мота, с което бе сложен и край на мача.