Fakti.bg | 10.10.2024 04:45:13 | 18

Хълк с рекорд при успех на Атлетико Минейро

Отборът на Атлетико Минейро победи тима на Гремио с 2:1 в отложената среща от 6-ия кръг на “Бразилейрао Серия А Betano”. Благодарение на успеха съставът от Бело Оризонте се изкачи на 9-о място в класирането на шампионата на страната от Южна Америка и се намира в зоната, която дава право на участие в турнира Копа Судамерикана през следващия сезон.

И трите гола паднаха през първото полувреме. Хълк откри резултата в 11-тата минута след точно изпълнена дузпа, а Александър Аравена изравни в 24-ата. Крайният резултат бе оформен от Дейверсон, който вкара победния гол за Атлетико Минейро в 39-ата минута.

????????⚫⚪ FIM DE JOGO: COM DOIS GOLS NA ETAPA INICIAL, GALO VENCE O GRÊMIO NA @ARENAMRV E CONQUISTA MAIS TRÊS PONTOS NO BRASILEIRÃO! ⚽ HULK E DEYVERSON MARCARAM#VamoGalo #CAMxGRE ????????️´- pic.twitter.com/lBF8kEyYKo

— Atlético (@Atletico) October 10, 2024

Мартин Брейтуейт вкара още един гол за състава на Гремио около четвърт час след началото на двубоя, но той бе отменен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR. Причината бе игра с ръка при головата атака.

Иначе попадението на играча на домакините - Хълк, бе историческо, тъй като то го превърна в голмайстор номер едно на Атлетико Минейро за XXI век. 38-годишният нападател има вече на сметката си 113 гола, с което изпревари Диего Тардели, който имаше 112 попадения.

???? Hulk se isolou como o maior artilheiro do @Atletico no século XXI! ???????? ⚔️ 214 jogos ⚽️ 113 gols (!) ????️ 41 assistências ????️ 154 participações em gols (!) ???? Nota Sofascore 7.38 pic.twitter.com/r7TL1tR7ig

— Sofascore Brasil (@SofascoreBR) October 9, 2024

От началото на сезона Хълк е изиграл общо 41 мача, в които е отбелязал 18 гола и е направил 10 асистенции.