Рецепта на деня: Сладки тиквени хлебчета с медено масло
Необходими продукти: 500 г брашно; 400 г тиква (сорт „Цигулка“); 100 г захар (+ за поръсване); 70 г краве масло; 30 г сурови орехи (пекан); 50 мл прясно мляко; 2 яйца; 1 пакетче суха мая; 1/2 ч. л. сол. За меденото масло: 150 г краве масло (меко); 90 г мед; 1/2 ч. л. канела. Начин на приготвяне:
Тиквата се обелва, почиства се и се нарязва на малки кубчета. Готви се на пара, докато омекне, охлажда се и се пюрира, трябва да се получи 260 г пюре.
Брашното се смесва със солта и 1 яйце. Налива се и разтворената в затопленото мляко мая. Прибавят се захарта, разтопеното масло и тиквеното пюре. Замесва се меко и еластично тесто. Оставя се да втаса, след което се разделя на 12 части, от които се оформят топки и леко се сплескват. Топките се завързват с готварски конец кръстосано, но не стегнато, трябва да заприличат на тикви и се оставят, тестото да втаса повторно. След това се притискат леко в средата и се мажат с разбито яйце.
В средата на всяка топка се слага парче орех, като дръжка на тиква. Поръсват се със захар и се пекат около 17 минути в загрята на 180 градуса фурна, с вентилатор. Охлаждат се.
Маслото се разбива с миксер много добре, разбърква се с меда и се овкусява с канелата. Тиквените хлебчета се поднасят с меденото масло, пише bonapeti.bg.
Прочети цялата публикация



Рецепта на деня: Напукани коледни сладки с ябълково брашно
Рецепта на деня: Орехов чийзкейк с карамел
Рецепта на деня: Бабиният лучник за Йордановден
Рецепта на деня: Постни пълнени чушки с ориз
Рецепта на деня: Пълнена пита "Хайдушки калпак"
Рецепта на деня: Родопски колаци за Игнажден
Рецепта на деня: Воловани със сушени гъби
Рецепта на деня: Свинска кавърма по селски
Съдят голямата звезда на Локо София в Англия
Рецепта на деня: Телешки джолан "Особуко"
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер
Ал Хилал привлече бивш бранител на Арсенал