В Саудитска Арабия: Тръмп се завръща, затегнете коланите
“Човекът е харизматичен, непредсказуем и невъзможен за дешифриране. Той е способен да сключва сделки и да превръща недостатъците в предимства. Човек на пристрастия и омраза, кратките му фрази са бомби, волята му е желязна, а късметът му е златен” - така главният редактор на в. “Аш Шарк ал Аусат” Гасан Шарбел описва Доналд Тръмп, който встъпва днес във втория си мандат като президент на Съединените щати, пише БТА.
“Той се завърна. Затегнете коланите”, продължава журналистът и изтъква, че влизането на Тръмп в Овалния офис засяга всеки, независимо, дали е обикновен гражданин, “император на трона на Мао Цзедун, разтревоженият Зеленски или смутният цар”, а “присъствието е задължително, независимо дали седите в офиса на Шарл дьо Гол или на Уинстън Чърчил.
Когато американците гласуват, те не просто избират президент, те коронясват генерал за “глобалното село”, твърди Шарбел и привежда като доказателство фактът, че страхът от думите на Тръмп “адски огън” ускори споразумението за прекратяване на огъня в Газа.
Авторът уточнява, че този феномен надхвърля личността на един човек и е свързан с ролята на САЩ, без които светът не може и които са от съществено значение за разбирането на Близкия изток, Иран, Тайван, руската война в Украйна, изменението на климата и др.
“Америка не е обикновена история. Това не е просто колекция от мощни флоти, наподобяващи строги, мобилни нации. Това е икономика, център на иновации, свобода, технологии, университети и изкуствен интелект. Това е нация, уникално способна да прави грешки и да ги коригира,” посочва главният редактор на базираното в Лондон саудитско издание.
Той очаква предстоящи вълнуващи дни - от предизвикателството на китайския “ТикТок” (TikTok) до ядрената програма на Иран, от изправянето срещу „китайската заплаха“ до справянето с проблемите на миграцията, от мира в Близкия изток до мира в Украйна – "труден мир на висока цена".
“Човекът ще бъде впечатляваща фигура. Той е господарят на Белия дом, смел комарджия, който не приема поражението. С избирането му Америка хвърли огромен камък във водите на света. Затегнете коланите,” заключава Шарбел.
Прочети цялата публикация



„Война или мир?“ - това е въпросът !
Цените на петрола скочиха след провала на преговорите между САЩ и Иран и заплахата на Тръмп да блокира Ормузкия проток
Тръмп: Имаме много повече петрол от Русия и Саудитска Арабия взети заедно
ВМС на САЩ няма да блокират кораби в Ормузкия проток, тръгващи или насочени към ирански пристанища
Никола Цолов се завръща на пистата: Нови предизвикателства в Маями и Монреал за българската звезда във Формула 2
"Ако ситуацията излезе от контрол": Иран заплаши да блокира и протока Баб ел-Мандеб
В Иран бяха образувани живи вериги около електроцентралите, които Тръмп заплаши да унищожи
Иранската армия: Грубите и арогантни изказвания на Тръмп нямат никакъв ефект
Техеран призова за незабавна евакуация в ОАЕ, Саудитска Арабия, Бахрейн, Кувейт и Катар!
Петролът поскъпна отново, след като Тръмп заяви, че ще атакува енергийни обекти в Иран
Илиана Раева за доклада на Бербатов: Възхитена съм от направеното, всички ръкопляскахме
Изберете най-красивото попадение в WINBET Гол на кръга
Продадоха скъсана фланелка на Погачар за близо 100 хил. евро
Революция в автономията: Нова платформа позволява на AI агентите да развиват умения без човешка намеса
Качеството на въздуха в Стара Загора остава без отклонения по контролираните показатели
ГПЧЕ „Ромен Ролан“ – Стара Загора празнува 60 години традиции, знание и вдъхновение
Община Стара Загора напомня за временната промяна в движението във връзка с предстоящите избори
Ето кога няма да се строи в Община Царево през лятото
65 години от полета на Юрий Гагарин – първият човек в Космоса!
Дрон изплува на брега на южния плаж в Несебър