Над 130 000 къса контрабандни цигари в леки автомобили откриха на ГКПП Капитан Андреево

130 720 къса контрабандни цигари, укрити в специално изградени тайници и фабрични кухини на пет леки автомобила, влизащи в страната от Турция, откриха при съвместни проверки на ГКПП Капитан Андреево служители на Агенция "Митници", ГД "Гранична полиция" и ОД на МВР - Хасково.
Превозните средства с българска регистрация пристигат на пункта на 31.01.2025 г. в различни часове в периода от 21:00 часа до 23:00 часа.
Най-голямото количество контрабандни цигари е открито в лек автомобил марка "AUDI Q7", в който пътували водачът и трима пътници, всички български граждани. Те отрекли да пренасят стоки, подлежащи на деклариране. Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка, при която е установено наличието на три специално изградени тайника – под шофьорската седалка, до ауспуха и под задната броня. От укритията са извадени общо 43 000 къса (2150 кутии) цигари без български акцизен бандерол.
Други 35 400 къса (1770 кутии) контрабандни цигари са открити в лек автомобил "VOKLSWAGEN SHARAN", който пристига на пункта около 21:30 часа. Тютюневите изделия са били укрити в тайник с два отвора, под ръчната спирачка и под задната седалка.
Общо 33 360 къса (1668 кутии) цигари са открити в специално изградени тайници, установени при проверка на два автомобила, като първият пристига на пункта в 21:10 часа, а вторият – в 23:00 часа.
Петият автомобил "SHEVROLET CAPTIVA", в който са открити 18 960 къса (948 кутии) цигари, пристига на пункта в 22:00 часа. В него пътували водачът и трима пътници. Цигарите са били укрити на различни места във фабричните кухини на колата. В хода на проверката се установява, че тютюневите изделия са собственост на една от пътничките.
На нарушителите са съставени актове по Закона за митниците за опит да бъдат пренесени тютюневи изделия през държавната граница без знанието и разрешението на митническите органи, както и актове за наличието на тайник в превозното средство.
От началото на годината до момента митническите служители са задържали над 1 110 000 къса цигари.
Прочети цялата публикация




Интензивен трафик към Турция: Колони на „Капитан Андреево“ и „Лесово“
Интензивен е трафикът на граничните пунктове „Капитан Андреево“ и „Лесово“
Над 240 000 къса цигари задържаха митническите служители на МП Златарево
Над 240 000 къса цигари задържаха митничари на МП Златарево
Възможни са затруднения при преминаването на МПС на преходите с Гърция заради стачни действия на територията ѝ
Марихуана за над 360 000 лева задържаха митничари на МП „Капитан Андреево“
Задържаха марихуана за над 360 000 на "Капитан Андреево"
Трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" на изход за товарни автомобили
За почистване на шахти движението в участък от АМ „Тракия“ в област Пазарджик поетапно ще е в една лента
До края на годината: Двупосочно движение в едното платно на АМ „Марица“
Тръмп връчи медали на носителите на наградите на "Кенеди център
Седмични новини за енергетика: Гаранциите за ПАВЕЦ "Чаира" и АЕЦ "Козлодуй" се запазват на 2 млрд. евро в новия бюджет
Киселова: Вотът на недоверие ще покаже силата на правителството
Украйна влиза в най-тежкия режим на тока от месеци след руските удари
Екипажът на танкера край Ахтопол се нуждае от храна и комуникационни средства
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
Премиерът на Сърбия: Енергетиката на страната е стабилна и под контрол
Свети Николай бе почетен в над 160-годишния храм „Свети Николай“ в махала "Овнарска" в село Градево
Почина създателят на "Фантастико" Валери Николов
"Ню Йорк таймс" даде сделката с реакторите на "Белене" като пример как Киев саботира борбата с корупцията